Skocz do zawartości
Rylek

Prośba o opinie o podzespołach do nowego zestawu

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, jak w temacie

 

Nastał czas wymiany mojego wiekowego c2d e6300 na coś co przyśpieszy mi pracę (indesign, ilustrator) więc nie przedłużając myślę o:

  • Procesor AMD Ryzen 5 1600 -> chyba najrozsądniejszy obecnie wybór moc/cena/przyszłość (r7 docelowo będzie, ale nie z 1 rewizji ryzena)
  • Płyta główna MSI B350M GAMING PRO -> musi być matx. Natomiast jak MSI wypada jakość/cena i jak jest z updatem biosu bo coś czuję, że z ryzenami będziemy się dość długo bawić w to... rozważam jeszcze Asus prime b350m-a
  • Pamięć HyperX Fury DDR4, 2x8GB, 2400MHz, CL15 HX424C15FB2K2/16
  • Karta graficzna MSI Radeon RX 480/580 GAMING 8GB -> zdecydowanie czekał bym na 580 z wiadomych względów (poprawiona architektura i może niższa cena)
  • Obudowa SilentiumPC Alea S25W Pure Black (SPC149) -> komputer w salonie będzie stał ma zajmować mniej miejsca niż obecna i ładnie się prezentować
  • Dysk SSD ADATA SU800 256GB SATA3 (ASU800SS-256GT-C) -> dylemat czy brać iridium od goodrama? (obecnie mam sp900 128GB ale on pójdzie do laptopa żony)
  • Zasilacz be quiet! Pure Power 10 500W CM (BN277) -> zależy mi na ciszy i aby wytrzymał ok 4-5 lat :P (niekoniecznie w tej kolejności)
  • Chłodzenie CPU be quiet! Pure Rock (BK009) -> tutaj pytanie o stokowego coolera od amd (warth spire) jak się on sprawuje i czy mus jest go wymienić i na co (fortis 3?)

Tyle z podzespołów.

Docelowo nie będę się bawił OC, komputer głównie do pracy (skład DTP) i czasem jakaś gra (diablo 3, aż tylu nie potrzebuje ale wolfenstein już tak).

 

Cokolwiek wezmę i tak będzie szybsze i wydajniejsze niż to co obecnie posiadam, czy przyszłościowe to się okaże.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boxowy cooler jak nie będziesz kręcił wystarczy. :biggrin:

 

Płytę zmień na https://www.morele.net/plyta-glowna-asus-prime-b350m-a-b350-ddr4-sata3-usb-3-1-matx-90mb0te0-m0eay0-1137480/ taniej od tego MSI a 4 banki na RAM. :grin:

 

Warto dołożyć do Iridnium PRO 240GB bo ma kości MLC i 5 lat gwary a nie TLC jak w ADATA. :>

 

Co do grafy czekaj na RX 580 8GB. :banana:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...