Skocz do zawartości
Dejff

PC do gier, wymiana 2500zł +/- Opinia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów, zwracam się z prośba o opinie na temat sprzętu czy warto w moim przypadku wymieniać na nowy czy raczej poczekać jeszcze trochę aż 8 generacja procesorów będzie bardziej dostępna a co za tym idzie tańsza. Jestem typem gracza także blaszak będzie służył w 95% do grania. Całość zakupu chciałbym zamknąć w około 2500-zł(+/-) w zależności za ile sprzedam stare podzespoły. Jedna informacja dodatkowa karta graficzną raczej celuje w używaną z roczną gwarancją aby zaoszczędzić 200-300 zł,

 

Aktualnie posiadam:

- Płyta Główna Gigabyte H61 D3V

- CPU: Intel i5 2400 + Wiatrak Silentium PC Spartan

- GPU: Właśnie sprzedałem R9 280X ! rozpatruje zakup GTX970 lub GTX1060 6GB

- RAM: 2x 4GB Dragon Ram DDR3- 1333

- Zasilacz OCZ Bronze 550W

- Dysk twardy SSD Kingstone Sv200 128gb + HDD-1TB

Całość zamknięta w obudowie Silentium Brutus 430 Pure Black, chodzi na monitorze 27 calowym.

 

Pytanie otwarte czy warto inwestować w 8 generację procesorów zastanawiam się nad i5-8400 martwi mnie koszt płyty głównej który aktualnie oscyluje w granicach min. 500 zł czy nie lepiej kupić 6 generację i5 6600K używanego za około 650-700zł i płytę główna nową okolicach 200-250  zł. ? Aby zmieścić się w budżecie. Czy wydajność 8 generacji procesorów+płyta główna vs 6 generacja+płyta jak zestawić cena vs wydajność jest opłacalna?. Nie zależy mi aby inwestować 2 tys i uzyskać 10 % wydajności i za dwa lata znowu robić upgrade.

Jako że PC ma służyć do grania rozumiem że procesory AMD oraz karty graficznę typu Ryzen sa odradzane sprawdzają się gorzej z tego co trochę poczytałem w Internecie, jakie jest wasze zdanie?. Jeżeli ktoś miał styczność i porównywał AMD RX480 do GTX1060 i może się wypowiedzieć w temacie będą wdzięczny ?? Od zawsze raczej byłem zwolennikiem kart AMD ale po wielu opiniach nie jestem przekonany do nowych kart stare R9 280 bardzo sobie chwale.

I ostatnie pytanie najważniejsze czy warto wymieniać sprzęt czy może tylko wymiana karty graficznej jest sensowna przy tym budżecie ???

 

 

Z góry dziękuje za każdą opinie i krytykę :)

Pozdrawiam

Edytowane przez Dejff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za propozycję, płyta główna to Gigabyte H61 D3V, czyli stawiał byś na Radeona mimo wszystkoa nie na GTX1060 hm...., dziwi mnie proponowany procesor również z 2 generacji jak mój aktualny.

Edytowane przez Dejff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...