Skocz do zawartości
HellGoat

Laptop do gier 6000-6500PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Długo myślałem miedzy stacjonarką a lapkiem, w końcu padło na laptopa. Tutaj prośba o pomoc w wyborze.

Zależy mi by był 15-15,9 cala, posiadał SSD lub 2 dyski, GTX co najmniej 1060 (nie wiem czy warto dopłacać do 1070?)

Bez stacji dvd, jak najlżejszy ale nie kosztem chłodzenia.

Będzie podłączany do TV czasem (np FIFA na padach do XONE)

Wcześniej miałem Lenovo y50-70 i byłem nawet zadowolony, ale ostatnio ta ich hybryda SSD z HDD padła i mnie krew zalała. Zamiast kupować nowy dysk (pewnie SSD) stwierdziłem, że to może dobry moment by wymienić sprzęt.

Patrzyłem trochę na Y720 z GTX 1060, trochę na MSI GE62MVR 7RG ale to już niestety za drogo.

Będę wdzięczny za podpowiedzi!  :)

Edytowane przez HellGoat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy muszę mieć ultra, pewnie nie, high wystarczy, jednak pytanie czy GTX1070 zauważalnie przedłuży żywotność komputera - czy różnica między nimi jest na tyle wysoka że warto dopłacić?
jak kupowałem Lenovo y50-70 to miałem nadzieję, że z GTX 860 spokojnie 2 lata nie muszę patrzeć na wymagania sprzętowe... a po tych 2 latach to już był problem. Nie wiem czy lepiej wziąć tą 1070, czy np za 3 lata po prostu zmienić kompa?

 

Nie musi mieć systemu.

 

MSI GT62VR 7RD jako jeden z niewielu ma grafikę wymienną (na slocie MXM). <- czy to oznacza możliwość np wypięcia  1060 i wsadzenie 1080 jak stanieje? Dobrze rozumiem?

 

Lenovo Legion Y720-15 i7-7700HQ/16GB/240+1000 GTX1060  <-- no właśnie to był mój pierwszy wybór, ale widzę że ma dysk HDD 5400 a nie 7200, no ale z drugiej strony ma ten SSD całkiem spory.

Cały czas się zastanawiam, czy lepiej ta 1060 czy 1070...

Edytowane przez HellGoat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.x-kom.pl/p/391031-notebook-laptop-173-msi-gp72mvr-i7-7700hq-16gb-1tb256ssd-gtx1060.html?partnerid=100497834&sm12=Ng==&ts=1510784235&token=c4017cc6e5323e1226ff62dceb69e65d#specification

 

Znalazlem takiego MSI, on ma dodatkowo dysk SSD, do tego większa matryca (dla mnie to akurat minus) i jest sporo tańszy - czy ja tu czegoś nie widzę?

 

Da się w ogóle jakiegoś sensownego lapka z 1070 kupić za takie pieniądze?

 

Co myślicie o tym? 

http://allegro.pl/laptop-asus-gl502vs-i7-16gb-256ssd-1tb-gtx1070-w10-i6821382694.html

Edytowane przez HellGoat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam nad jeszcze jedną rzeczą. Ten MSI GT62 Dominator jest fajny, i to złącze MXM jest spoko, ale jak to wygląda w praktyce?

Wszedłem sobie na parę stron gdzie ludzie piszą o MXM i z tego co widzę, to karty są abstrakcyjnie drogie (ale w koncu stanieją) gorzej, że np szukam sobie 1070 to cały czas wypisują Dell/Clevo nic o MSI, a dodatkowo jak już zmienię kartę to trzeba wgrywać BIOS od nowa itp itd - to całe MXM naprawdę ma jakiś sens?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdybym tak pozostał przy tych bebechach, ale chciał coś mniejszego i bez możliwości  wymiany karty grafiki - co myślicie np o:

https://www.x-kom.pl/p/360456-notebook-laptop-156-msi-gs63vr-i7-7700hq-16-1tb128pcie-win10-gtx1060-ips.html

 

Cena podobna, tylko wszystko jakby smuklejsze i podzespoły te same.

Czy lepszy ten GT62VR Dominator?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam się poważnie zastanawiać, czy ten Lenovo Legion Y720 nie jest dobrym kompromisem. Co prawda nie będę miał wymiennej karty, ale jakiś on smuklejszy, podobno chłodzenie daje radę, więc nie będzie problemu jak z tym MSI GS63VR.
Wezmę sobie do niego SSD 256 Patriota, nie wiem tylko czy warto dopłacić do 32 GB RAM u ekranu UHD?

 

Mam poważny dylemat na którego kompa sie zdecydować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...