Skocz do zawartości
snorg

Obudowa, zasilacz, chłodzenie

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Otóż posiadam Procesor i7 770k , 16 Gb Ram Crucial , Płyta Główna Asrock Fatal1ty Gaming z170 K4

I teraz do kompletu brakuje tylko chłodzenia na procek, zasilacz i obudowy do tego zestawu

Co proponujecie ? w rozsądnych pieniądzach

Budżet Hmmm - nie wiem
powiedzmy chłodzenie do ~200 zł
Zasilacz ~250 zł
obudowa ~250-300 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwoty rozłożyłem nieco inaczej

 

Chłodzenie

SPC Fortis 179zł

 

Obudowa

SPC Pax M70 279zł

Sharkoon AM5 275zł, dostępne różne kolory

Sharkoon M25 278zł

 

Zasilacz

Zależy jaką masz grafikę bo np. do gtx1080ti/gtx1070/rx Vega 64  (500/550W do max 600-650W) potrzebny będzie inny niż np do gtx1050 (400-450W) - zakładam,że masz lepszą.

500-550W, np.:

SPC Supremo L2, 550W 80plus gold, 3 lata gwar.,  279zł

Forton Rider 550W 80 plus silver, 5 lat gwar. 245zł

Corsair cx550 80 plus bronze, 5lat gwar.  ,  288zł

 

600-650W, np.:

SPC Vero M2 600W 80 plus bronze, 3 lata gwar. 220zł

Corsair cx650W 80plus bronze, 5lat gwar., 279zł

Edytowane przez Dart9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje, karty graficznej jeszcze nie mam. ale bedzie w dalekiej/niedalekiej przyszłosci coś pokroju gtx 1070/Ti

 

a co sądzisz jeszcze o tej obudowie ?

 

SilentiumPC Aquarius AQ-X70W Pure Black (SPC141)

Edytowane przez snorg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Równie dobra obudowa. Minusem tego Aquariusa i propozycji powyżej są okna z plexi - rysują się. Nie jestem zwolennikiem okien czy świecidełek dlatego nie przywiązuje do tego wagi. Ktoś w innym wątku zwrócił na to uwagę, i słusznie. Trwalsza byłaby z oknem ze szkła - są nieco droższe. 

SPC Aquarius wersja ze szkłem  330zł

IN-WIN 101 black  290zł

SPC Glagius M35T  289zł

Phanteks Eclipse P400 Tempered Glass wg ceneo od 309zł (w x-kom),  ewentualnie tańszy model P300

Edytowane przez Dart9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do chłodzenia cpu to lepiej kupić grandisa (owoce coś ostatnio gonią komputronika z cenami wiec u konkurencji

 

https://www.x-kom.pl/p/328732-chlodzenie-procesora-silentiumpc-grandis-2-xe1436.html?utm_source=ceneo&utm_medium=comparison&utm_campaign=ceneo_click

 

a co do dopłacania do obudowy dla szkła to już bym wolał kupić Fractal define c niż dopłacać za kawałek szkła

 

no i kwesta zasilacza

 

https://proline.pl/zasilacz-xfx-core-edition-p1-650s-nlb9-650w-p917895

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie o powyższym:

1) kompletnie bezpodstawna, zawyżona moc 650W.  Do GTX1070 ???

Osobiście nie polecam XFX. Mam dwa i są to najgłośniejsze elementy w PC. Właściwie jedyne słyszalne. Opinie wielu innych użytkowników też są podobne (zasilacze o różnych mocach). Zależy kto , co znosi. 

Do 300 zł jest wiele lepszych konstrukcji, z wyższymi sprawnościami, dłuższymi gwarancjami itd.

Wolałbym dołożyć kasy do zasilacza Seasonic focus plus gold 550W z 10 letnią gwarancją, półpasywnego niż do obudowy. Ale budżet wymagałby zmian by wybrać lepszą obudowę.

2) Grandis owszem, niewielka dopłata , ale Fortis spokojnie da sobie radę - a tu trzeba kilka zł  skrobnąć by na pozostałe dwa elementy wystarczyło.

3) Jeśli obudowę bez okna ( a propozycja autora jest z oknem) to wybór się poszerza o wiele dobrych obudów.

 

Co do sklepu, nie przepadam za morelami, ale mają o wiele większy wybór dostępnych podzespołów, które można przedstawić. Kupując w kilku sklepach koszty przesyłek podnoszą ceny pojedynczych podzespołów. Mądry klient sprawdzi gdzie taniej i korzystniej.

Edytowane przez Dart9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi jest obojętne czy obudowa będzie z oknem czy bez, po prostu taką podałem do waszej opinii

 

Teraz postawiliście mi duży znak zapytania, nie wiem co mam wybrać kompletnie

Edytowane przez snorg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasugeruję tak: przeglądnij podobne tematy i np.: proponowane zestawy komputerowe-w poprzednich miesiącach znajdziesz podobne do twojego. Nastawione są one głównie na wydajność(dla graczy) stąd czasem SSD tylko 128GB . Są bez obudów, one znajdują się w osobnej karcie - to kwestia gustu głównie, ale też propozycje są przemyślane pod kątem wykonania, funkcjonalności, wentylacji.

propozycje:

Zasilacz - Seasonic focus plus gold 550W z 10 lat gwar., półpasywny, porządne wykonanie i podzespoły, ~370zł

lub tańszy i również wystarczy SilentiumPC Supremo L2, 550W 80plus gold, 3 lata gwar.,  279zł

(100zł) różnicy

Cooler CPU -   SilentiuPC Grandis lub Fortis, oba ( z przewagą pierwszego) dorównują,depczą, a czasem przeganiają czołowe,  droższe chłodzenia.

Obudowa - w cenie 250-300zł to już taki przedział cenowy, że większość będzie ok. Rozglądaj się za takimi jak:  Fractal Design, Nzxt, Phanteks, bequiet, proponowany przez ciebie SilentiumPC Aquarius jest dobry. Zwykle obudowy z oknem są nieco droższe.

PS. 

w obudowach patrz czy mieści płyty główne ATX i jakie wysokie chłodzenia CPU

Edytowane przez Dart9
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po kolei:

1) Z chłodzeń w tej cenie najlepsyz wybó to Mugen 5 (test). Chyba że nie zależy Ci na kulturze pracy to Fuma (test).

2) z obudów to idealnie powinien pasować Ci Aquarius od SPC (test)

3) Z zasilaczy to ciekawą propozycją jest RevoBron od Enermaxa (test)albo trochę drożej SUpremo M2 (test)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po kolei:

1) Z chłodzeń w tej cenie najlepsyz wybó to Mugen 5 (test). Chyba że nie zależy Ci na kulturze pracy to Fuma (test).

2) z obudów to idealnie powinien pasować Ci Aquarius od SPC (test)

3) Z zasilaczy to ciekawą propozycją jest RevoBron od Enermaxa (test)albo trochę drożej SUpremo M2 (test)

 

Dziękuje i czy możesz poprawić odnośnik do RevoBrona ? Oraz o jakim dokłądnie Mugenie mówisz bo znalazłem 2 osobne produkty. Dziękuje

Edytowane przez snorg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy zamiast SilentiumPC Supremo L2, 550W 80plus gold albo Supremo M2 bedzie lepszym wyborem ostatnio testowany przez Purepc zasilacz Seasonic Focus Plus Gold 550 W ?

Edytowane przez snorg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...