Skocz do zawartości
mty

laptop do ~2000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od jakiegoś czasu rozglądam się za laptopem, który będzie mi służył jako sprzęt mobilny m.in. na uczelnię (student informatyki), programowania, oglądania filmów, przeglądania stron. Posiadam PC na którym gram, więc laptop raczej do gier służył nie będzie. Bardziej zależy mi na tym, żeby sprzęt płynnie działał i radził sobie z 10 kartami w przeglądarce. Nie chcę wydawać na niego zbyt dużo z racji tego, że mam już dość mocny komputer. Bardzo zainteresował mnie poniższy model ze względu na i3 7100u oraz 8gb w dobrej cenie. Z racji tego, że w PC nie mam HDD, a jedynie 128GB SSD to myślałem nad wyjęciem dysku 1TB z lapka i włożeniem go do PC, zaś do lapka dokupiłbym SSD ~250 GB.

 

https://www.x-kom.pl/p/358588-notebook-laptop-156-asus-r541ua-dm1287d-8-i3-7100u-8gb-1tb-dvd-fhd.html?partnerid=100448925&sm12=MjA=&ts=1496157426&token=e8fdd7bdcd18f3808c5b6285f099aee9

 

Co o tym myślicie? Proszę o rady, opinie na temat mojego wyboru z uzasadnieniem oraz własne propozycje :)

 

#edit

Laptop najlepiej bez systemu, jeżeli to wpływa na cenę, gdyż posiadam dostęp do DreamSparka z uczelni, skąd uzyskam system bezpłatnie.

Edytowane przez mty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o tym, żeby kupić model bez dysku SSD, wyjąć z niego HDD i włożyć do PC, a następnie kupić dysk SSD ~240GB bo tyle mi wystarczy i włożyć do tego lapka?W sumie 2150 kosztuje wersja z SSD czyli 300zł wiecej niz z HDD,a tak w tej cenie będę miał HDD i SSD.

Edytowane przez FxJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mty jak mówisz o Asusie, to on nie ma dodatkowego slotu na dysk SSD (M.2 ani mSATA) musiałbyś zdemontować nagrywarkę i kupić kieszeń dodatkowo HDD Caddy.

Czy to oznacza, że nie mogę wyjąć dysku HDD i na jego miejscu zamontować dysku SSD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...