Skocz do zawartości
melonez

Komputer sie resetuje

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od pewnego czasu dzieje sie cos dziwnego, mianowicie w losowych momentach resetuje mi sie komputer. Te resety następują podczas grania a po tym podczas ładowania systemu. To nie jest wina przegrzewających sie komponentów bo procesor ma maksymalnie 65-70C podczas grania a karta 70-75C. co może być przyczyną?

Procesor : A10-5800K

Płyta : MSI A88XM-E35

Karta : MSI GTX 750Ti 2gb

Dysk : WDC Blue 1TB

RAM : 2x4GB

Zasilacz : CoolerMaster V450 80+gold

Edytowane przez melonez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może być praktycznie wszystko. :) Jest jakiś "niebieski ekran"? Komunikat? Czy komp po prostu się resetuje? A jak tam napięcia z zasilacza? Jak S.M.A.R.T. dysku? Testowałeś RAM? Wyjąłeś dodatkowe GPU? Jedną,  a później drugą kość RAMu osobno, w różnych bankach sprawdzałeś? Jeżeli nie to zacznij od tego. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wcześniej pisałem: wyjmij GTXa na początek. I uruchom to w co tam grasz przeważnie. Zwróć uwagę, czy napięcia zbyt od normy nie odbiegają.

Edytowane przez goral2099

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodam tez ze często po tych restartach pokazuje mi sie ''scanning and repairing drive C'' przy logo biosu, albo wyskakuje mi komunikat ze system windows nie zostal poprawnie zaladowany. czy dysk moze powodowac resetowanie komputera nawet jesli SMART jest ok?

SMART dysku : http://prntscr.com/hp8nc7

spróbuje też tego co napisałeś ale wydaje mi sie że coś w moim kompie nie jest do konca sprawne i mam przeczucie ze to zasilacz...

Edytowane przez melonez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie mialem jakis zasilacz tracera 400W, ale jakis czas temu go wyrzucilem bo uznalem ze to zlom i nie bedzie mi do niczego potrzebny no i teraz u siebie nie mam jak sprawdzic czy to wina zasilacza, najprosciej będzie chyba pójść do serwisu zeby oni sprawdzili zasilacz.

Edytowane przez melonez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie zauwazylem jeszcze ze jak ustawie tryb oszczędzania energii w panelu sterowania to nagle komputer sie nie resetuje, jak dam wysoka wydajnosc albo zrownowazony to po jakims czasie sie zaczynają te restarty.. moze byc tak ze podzespoly wtedy wymagają więcej papu i to zasilacz nie daje rady?

Edytowane przez melonez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...