Skocz do zawartości

Polecane posty

Cześć, planuję zakupić laptop w cenie ok. 3000 zł, który będzie głównie używany do wykonywania projektów w SolidWorksie. Poniżej wypełniona ankieta.

1.       Użytkownik: Student

2.       Bez systemu operacyjnego

3.       Rozmiar matrycy 15,4 ‘’-15,6’’

4.       Z SSD, z napędem DVD

5.       a) kwota ok. 3000 ±300 zł, nowy

b) czas używania ok. 4-6 h dziennie, w domu obecny komputer stacjonarny

c) czas zakupu: ok. 1 miesiąca

6.       Ważniejsza wydajność od czasu pracy na baterii

7.       Rozdzielczość matrycy: 1920x1080, matowa, praca na zewnętrznym monitorze: niekoniecznie

8.       Użytkowanie: głównie dom- biurko

9.       Gry: Nie

10.   Programy: głównie SolidWorks

11.   Dodatkowe wymagania: Podświetlana klawiatura

12.   Mile widziany kolor inny niż czarny

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Musi być nowy? Czy szukasz bardziej poleasingowego z quadro?

Cytat

z napędem DVD

Zewnętrzną nagrywarkę na USB dostaniesz już poniżej 80zł.

Interesują mnie tylko nowe laptopy.

2 godziny temu, Vzz napisał:

To daj x2 do ceny. Albo kup gamingowego.

Edytowano przez barwniak
  • Downvote 1

Gość aleksus

proponuję lenovo Y520, ma dobrą kartę graficzną i procesor. System chłodzenia sprawia że mimo długiego i intensywnego użytkowania trzyma się całkiem nieźle. Na plus również podświetlana klawiatura, przydaje się przy nocnym graniu ;)

No to zapodałeś domowe laptopki do facebooka i do WOT/LOL, a nie coś do Solideworks :)

Do Solideworks to Dell precision, HP Zbook. Oczywiście nie nowy w twoim budżecie.

Masz tu coś konkretnego

http://allegro.pl/hp-zbook-17-i7-4800mq-16gb-256ssd-fhd-k3100-win10-i7163337125.html

http://allegro.pl/hp-zbook-15-i7-16gb-256gb-ssd-fv-gwarancja-i7182901383.html

lub coś w tym guście

Edytowano przez barwniak

W SolidWorksie ważny jest pojedynczy wątek. No i dużo ramu. Quadro nie ma co tam ładować bo mały z tego pożytek(raptem realview na doda). Nie wiem jakie są teraz opcje w laptopach z procesorami ale minimum to wersja HQ.

9 minut temu, XantiO napisał:

W SolidWorksie ważny jest pojedynczy wątek. No i dużo ramu. Quadro nie ma co tam ładować bo mały z tego pożytek(raptem realview na doda). Nie wiem jakie są teraz opcje w laptopach z procesorami ale minimum to wersja HQ.

Najpierw piszesz, że liczy się pojedynczy watek, a potem, że wersja HQ. To chyba wystarczy M lub H jak do pojedynczego wątku :)

Możliwe. Mówię przecież, że nie wiem do końca jak to jest z oznaczeniami procesorów teraz. Jeśli twierdzisz, że M lub H starczy to ok. Bardziej mi chodziło o unikanie niskonapięciowych/o małych mocach wersji, chyba U jeśli się nie mylę.

W PCtach lepiej wybrać wysoko kręcone i3K niż Ryzena 1800x. Jedynie w renderingu będzie różnica. Ale rendering to 10% czasu pracy w SolidWorksie.

4 minuty temu, XantiO napisał:

Możliwe. Mówię przecież, że nie wiem do końca jak to jest z oznaczeniami procesorów teraz. Jeśli twierdzisz, że M lub H starczy to ok. Bardziej mi chodziło o unikanie niskonapięciowych/o małych mocach wersji, chyba U jeśli się nie mylę.

Widzisz. Dell Latitude, czy HP Elitebook z CPU U, to zupełnie co innego jak z tym samym CPU mydelniczka za 1/3 ich ceny.

W wymienionych nie ma zjawiska cpu throttling i ładnie trzymają zegary turbo zarówno all core, jak i single core (a w nowych single core U są nieraz ponad 4GHz). Do tego temperatury niskie i kultura pracy wysoka.

Ale mimo to ze względu na długość pracy w SolideEdge na dużym obciążeniu CPU lepiej wziąć coś grubszego, dlatego polecałem na MQ (czyli takie wczesniejsze HQ tylko nie BGA, a LGA)  Dell precision, HP Zbook. To jest sprzęt dla inżyniera.                                                               

W dniu 13.02.2018 o 14:48, Vzz napisał:

Tylko nadmienię ze o to pytałem, na przyszłość jeśli zmienisz zdanie napisz o tym.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Aktualności

Artykuły

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.