Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż, jako że zaczęło robić mi się ciasno na dysku SSD, a podłączanie zewnętrznego HDD nie jest moim ulubionym zajęciem, to od pewnego czasu chodzi za mną dodatkowe 480-512 GB przestrzeni. W obudowie(z oknem) mam na widoku dwa sloty/zatoki/tacki 2,5" (NZXT. S340) więc chętnie osiedliłbym tam 2 dyski. Ponieważ komputer ma już swoje lata (info w sygnaturce), ale sytuacja na rynku do wymiany raczej nie zachęca to chciałbym zrobić "budżetowo, ale rozsądnie" wstępnie do owego projektu nominowałem następujących pretendentów:

- 2 x Micro M1100 256 GB (tanio i znośny wygląd, ale 2 lata gwarancji) x-kom 269,00 sztuka

- 2 x Intel 545s Series 256 GB (widywałem ładniejsze dyski, ale 5 lat gwarancji) morele.net 309,00 sztuka

- 2 x Crucial MX500 (też nie najpiękniejszy, ale też 5 lat gwarancji) morele.net 315,00 sztuka

i

- 2 x Samsung SSD 850 EVO 250 GB (w zasadzie idealny, ale drogi) x-kom 359,00 sztuka

ewentualnie

- 2 x Samsung SSD 860 EVO 250 GB (w zasadzie idealny, ale raczej za drogi. Jest w ogóle sens dopłacać, czy lepiej 850?) x-kom/morele.net 389,00 sztuka

Może ma ktoś jakieś inne sugestie. W każdym razie z góry dzięki za pomoc! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm,  w jakim celu chcesz stworzyć Raid 0?

Cena końcowa w powyższych przypadkach wyniesie od ~550zł-700zł (za dwa dyski)

Gdybym miał wydać tyle pieniędzy wziąłbym dysk SSD na PCIe, tym bardziej że Twoja płyta je obsługuje.

W cenie ~550zł jest obecnie chyba najlepszy dysk SSD na PCIe: Samsung 250GB 1,8'' Seria 960 EVO M.2 2280 NVMe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie co do tej płyty nie jestem do końca pewien, niby ma M.2 ale to chyba tylko SATA (na pudełku jest napisane: Up to 10 Gb/s)

Poza tym za te 550-700 przy zwykłych 2,5-calowcach będę miał 500-512 GB, a przy NVMe 250 GB, to ma być raczej taki magazyn.

A RAID 0 ze względów estetycznych, jak wspomniałem mam dwie tacki 2,5", inaczej w ogóle bym się w to nie bawił tylko jakieś jeden 500 GB

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...