Skocz do zawartości
Lagu

Sprzęt do programowania (bazy danych, java)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Próbuję złożyć sprzęt do programowania (bazy danych, java, VM). Budżet to powiedzmy 5.000 - 6.000 PLN (skrzynka).

1.a. CPU myślałem o mocnych 6-8 rdzeniach (np i7-8700K). Potrzebuję miksu mocnego 1 rdzenia i wielu wątków. Na pewno będzie podkręcany ale bez przesady. 1.489 PLN

1.b. Chłodzenie na CPU. Przydałoby się w miarę możliwości wydajne i ciche, ale nie WC (z tego co widziałem w innych wątkach to polecane było chłodzenie Thermalright HR-02 - Macho Rev. B. 219 PLN).

2. Płyta główna Asrock Z370 Taichi (ze względu na rozłożenie 2 x M.2, które nie powinny sie przegrzewać od procka i grafiki). Oczywiście może być inna płyta jeżeli z tą jest coś nie tak. 899 PLN

3. RAM G.SKILL TridentZ 32GB [2x16GB 3200MHz CL15] (kości 16 GB) 1499 PLN

4. SSD - nie wiem, czy przesadą jest Samsung 960 Evo M.2 500 GB, czy może jest coś lepszego w podobnej cenie, lub nieco wolniejszego w niższej cenie np na SATA? Liczą się bardziej czasy dostepu IOPS niż transfer ciągły (głównie odczyt z dysku). 864 PLN

5. Obudowa - dobra do chłodzenia (z tego co widziałem polecana była Fractal Design Define R6 czarny) 479 PLN

6. Zasilacz (w zasadzie nie gram, ale może pod koniec roku coś pokroju nVidii 1060 się pojawi) 550W / 650W (widziałem, że było polecane Corsair 550W CP-9020090-EU BOX). Czy 550 W na pewno wystarczy? 379 PLN

Z góry dziękuję i pozdrawiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta obudowa również jest wyciszona.

Jeżeli jedynym warunkiem jest bardzo dobra cyrkulacja powietrza to nie szukaj wyciszonych, gdyż w takich obudowach temperatury są większe.

Od siebie z tych niewyciszonych mogę ci polecić takie obudowy:

https://www.x-kom.pl/p/334158-obudowa-do-komputera-phanteks-enthoo-pro-m.html?utm_source=skapiec.pl&utm_medium=referral

https://www.x-kom.pl/p/360994-obudowa-do-komputera-silentiumpc-aquarius-x70t-pure-black-rgb.html

Chyba że ci na ciszy zależy bardziej wtedy wybierz jedną z tych co podałeś. Obie są bardzo fajne.

Edytowane przez Reevis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...