Skocz do zawartości
nimothan

Acer nitro 5 vs acer Aspire 7 -który lepszy ?

Polecane posty

https://www.x-kom.pl/p/425340-notebook-laptop-15-6-acer-aspire-7-i5-8300h-8g-256-win10-gtx1050ti-fhd.html

Vs

https://www.x-kom.pl/p/403447-notebook-laptop-15-6-acer-nitro-5-i7-7700hq-8gb-256-win10-gtx1050ti.html

Mam pytanie odnośnie tych 2 modeli. Szukamlepszego pod kątem matrycy i jakości wykonania. Ważne też jest chłodzenie. Nitro 5 mogę kupić 300 zl taniej co jest dla mnie sporą ilością kasy i skłaniam się ku niemu. Wydajność procka pewnie nie odczuje. Mam dylemat czy sporo zyska. Dokładają te 300 zl do Aspire 7 ? Jakieś sugestie który ma lepszą matrycę chłodzenie itp ?

1) 32 lata mężczyzna
2) Tak ma mieć Windowsa 10.
3)  15,4"- 15,6” waga nie istotna mniej jak 5kg
4) Chciałbym laptopa z ssd ale nie znam się na tym - nie umiem się ustosunkowac
5)3800-4100 sam laptop 
5 b) jedyny laptop w domu-Max 3h dziennie. Zmienię to pewnie za 6-7lat
5 c) zakup na już.
6) raczej wydajność jest ważna +matryca ale fajnie by się laptop nie rozpadła.
7) matowe Full hd z dobrymi kontami widzenia
8) W domu.
9) średnie wymagania co do gier cs go itp

10) nie wiem.

11) możliwość podpięcie pod tv
12) brak uprzedzen
13)jak wyżej linki
14) cena jakość się liczy. Dużo filmów będę oglądał + Max 1h grania w jakieś starocie

Edytowano przez nimothan

A podstawowe informacje?

Czemu chcesz kupić z dyskiem SSD (SATA AHCI 2,5") i z wolnym złączem M.2 ???

Acer Aspire 7 i5-8300H/16G/1000+16/Win10 GTX1050 FHD + Corsair MP500 120GB (NVMe)

Dlaczego nie zrobisz sobie zestawu z dobrym dyskiem SSD?

Oba jeśli chodzi o matryce mają prawie identyczne montowane więc tutaj praktycznie nie ma różnicy, a układ chłodzenia jest taki sam różnica jest bardziej w spodzie obudowy.

csm_Acer_Nitro_5_AN515_51_Innereien_90b0ccc72a.jpg

maintanance.jpg

Już uzupełnione;) jak mam sobie zrobić zestaw w tej cenie ? W sumie nie znam się na tym :( dydyski ssd to dla mnie czarna magia ja jestem z czasów hdd 

Procesory Coffee Lake-H i5-8300H / i5-8400H są wydajniejsze od i7-7700HQ - niewiele bo do max jakichś 5% plus pojemność pamięci cache o 2MB większa. Z tych dwóch bardzie stawiam na Aspire 7.

https://www.ultrabookreview.com/19725-asus-tuf-fx504ge-review/ (test z inną matrycą)

Co ciekawe nie ma aluminiowej obudowy, nawet klapa matrycy jest jedynie pomalowana. Troszkę lepszy może układ chłodzenia ale i tak wymaga lekkiego undervoltingu. Najbardziej dziwi brak USB-C.

Nie wiem jak z matrycą przy standardowej 60Hz ale pewnie podobnie jak w Aspire 7.

Dziwne że ten link co dałeś mówi o matrycy TN a w x kom niby sprzedają matrycę IPS. Strona producenta też mówi o IPS 

Przecież ci napisałem że "test z inną matrycą" - tam jest 120Hz TN, są różne konfiguracje :P

Dzięki;) ale dalej jestem zamieszany bo w sumie nie wiem co robić:p teraz podoba mi się ten Asus tuf gaming fx504ge. Jest co prawda od nitro 5 droższy sporo...Sam nie wiem który wybrać by nie zalowac 

Cytat

Jest co prawda od nitro 5 droższy sporo

Bo ma dysk SSD i HDD
ASUS TUF Gaming FX504GE i5-8300H/8GB/256+1TB/Win10
ASUS TUF Gaming FX504GE i5-8300H/8GB/512+1TB/Win10
Dell Inspiron 7577 i7-7700/8G/128+1000/Win10 GTX1050Ti
Powiedziałbym że standardowa cena jak na obecne realia, nawet porównując do tylko trochę lepszych Inspironów Dell-a.

Mam jeszcze jedną opcję 

https://www.x-kom.pl/p/387393-notebook-laptop-15-6-acer-nitro-5-i7-7700hq-8gb-256-1000-win10-gtx1050ti.html

Wydajność podobna do tego dysk na M.2 256 + 1tera hdd do tego i7-7700hq z 1050ti więc wydajność bardzo podobna do FX504GE. Cena po cashbacku to już 3799 zl więc dużo taniej jak ten FX504GE. Co sądzisz o takim wariancie tego nitro 5 ? 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Aktualności

Artykuły

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.