Skocz do zawartości
goral2099

Wymiana NC8430

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mój 11-letni laptop z sygnatury zaczyna mnie irytować. Jest to w sumie tylko jedna rzecz - odtwarzanie video w HD/FHD. Przeglądarki sobie nie radzą, więc żeby było płynnie muszę VLC używać. A więc zapadła decyzja - czas na zasłużoną emeryturę. Szukam czegoś używanego, kolejnego dziadka, który pozwoli na swobodne używanie przeglądarki, odtwarzaczy multimediów, pakietu biurowego itp. Dodatkowo musi mieć port RS. Przekątna ekranu może być  w okolicach 15". Mile widziany blok numeryczny. Cena...trochę powyżej 1K. 1100-1200PLN powiedzmy.

Trochę się porozglądałem i wygląda na to, że najlepszym wyborem dla mnie będzie HP 8570p. Nowy sprzęt, podobnie jak obecny, będzie mi służył pewnie kilka ładnych lat. A ten HP wygląda solidnie i stwarza jeszcze szansę na jakąś rozbudowę. Ale że z laptopami nie jestem oblatany szczególnie, to proszę o wsparcie przy wyborze. 8570p ma jakieś wady? A może znajdę coś innego/lepszego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z adapterami miewałem problemy, więc odpadają. Większość informacji z ankiety zawarłem w poście, no ale niech będzie:

1. Dla dorosłego mężczyzny.

2. Bez systemu.

3. 15,6 - 15,6", waga nieistotna.

4. Może być z SSD, jak nie będzie, to sam dokupię i wymienię.

5a. 1200PLN.

5b. Kilka lat, póki się nie rozpadnie lub nie stanie się zbyt wolny. :)

5c. Może być choćby i dziś.

6. Było by miło gdyby wytrzymał kilka lat użytkowania i przenoszenia, więc jakość wykonania ważna.

7. 1600x900 - 1920x1080.

8. Różnie, ale głównie w pomieszczeniach zamkniętych.

9. Jeżeli gry, to jakieś starocie, albo streaming, a więc klasy 0 lub niskie wymagania.

10. Praca biurowa, multimedia, przeglądarka.

11. Koniecznie RS 232. Podświetlana klawiatura, podobnie jak bok numeryczny, byłby mile widziana, ale nie jest konieczna. W sumie w nc8430 przyzwyczaiłem się do czytnika linii papilarnych, więc kolejny również mógłby takowy posiadać, ale nie jest to wymóg.

12. -

13. HP 8570p, HP 6570b.

14. -

 

Edytowane przez goral2099

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie problem sprowadza się do wyboru odpowiedniego GPU, które jak najlepiej będzie sobie radziło z odtwarzaniem video, również w przeglądarkach (przyspieszenie sprzętowe). A więc HD4000, czy HD7570m?

Edytowane przez goral2099

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i doszedł mój nowy-stary laptop. HP 650 G1 z i7 4702mq, 16GB DDR3 1600, HDD 500GB za 750 PLN. Ale za karę matryca HD, zamiast FHD i brak napędu optycznego. Matrycę wymienię na FHD IPS, DVD i SSD dokupię. Trzeba będzie ze 400PLN jeszcze w niego wrzucić i będzie super. Za tą cenę chyba nic lepszego nie wyrwę. Powinno starczyć na kilka lat. :)

Edytowane przez goral2099

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...