Skocz do zawartości
Fareyi

Laptop do codziennego użytku, do 6500

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Przede mną zakup pierwszego laptopa w życiu, więc potrzebuję Waszej pomocy.

Ogólny budżet na laptopa wynosi 6500, ale jeśli wraz z laptopem byłyby "gratisy" w postaci myszki + słuchawek, to budżet może wzrosnąć do 7000. Oczywiście, jeśli wydam mniej to też będzie dobrze ;)

No to teraz możemy zacząć odpowiadać na pytania 

  1.  Laptop będzie użytkowany przez studenta. Wiem tyle, że na kierunku będziemy wykonywać projekty w programie AutoCAD. A tak poza tym,  jakieś filmy, gry AAA.
  2. Mam własną kopię W10 (BOX), aktualnie z niej korzystam na PC. Chyba nie będzie problemu, jak na tym samym kodzie/instalce będę korzystał na lapku? 
  3. Matrycę wolałbym 17,3" - uważam, że będzie dzięki temu większy komfort użytkowania - mniejsze temperatury, cichszy. Waga laptopa jest nie istotna - może ważyć i 5 kg, jeśli byłoby to tego warte. Rozważam również zakup podstawki chłodzącej do tego laptopa.
  4. W laptopie planuje mieć zestaw SSD (może na m.2?) + HDD 1 TB. Taniej chyba by wyszło, gdyby zamówić laptop z jednym dyskiem (bez dysku raczej laptopa nie sprzedadzą), np SSD, a potem dołożyć HDD? I tak zazwyczaj są montowane wolne dyski 5400, to można by zakupić 7200 1TB. Napęd optyczny - Wątpię bym z niego korzystał, ewentualnie jak będzie potrzebny zakupię zewnętrzny.
  5. Tak jak już wyżej napisałem, cena max to 7000 (ale to za laptop + mysz i słuchawki), ewentualnie jak będzie warto mogę dołożyć tą 100-200.  Laptop jest ogólnie kupowany na rok, możliwe, że jak spodoba mi się korzystanie z niego to zostanie na dłużej, ale to zobaczymy w przyszłym roku. Planuję zakupić laptopa w ciągu 2 tygodni, by był czas np. na zapoznanie się z laptopem, na dołożenie dysku, ew doboru myszki/słuchawek.
  6. Jakość wykonania i komfort z użytkowania jest na równi na pierwszym miejscu ;) Np. wolałbym sprzęt z i7 i 1060 zamiast i7 i 1070 jeśli ten drugi by ciągle zbijał takty, ciągłe miał wysokie temp itp. Laptop  pewnie będzie głównie używany bez baterii - ciągłe zasilanie z gniazdka.
  7. Rozdzielczość FHD, matryca obojętna.
  8. Używany będzie głównie w mieszkaniu
  9. Jeśli chodzi o gry, w które zamierzam grać.. no cóż, w końcu chciałbym np. przejść Wiedźmina, pewnie inne gry AAA które by mnie zainteresowały też bym ograł. 
  10. Jedyny program to będzie AutoCAD, ale używany okazjonalnie, do nauki na zajęciach/projekty w domu
  11. Wymagania specjalne, hm.. Byleby był cichy, wydajny i tani :P A tak na serio,  nie lubię tego trendu ze światełkami, także najwyżej może być podświetlana klawiatura. Rozglądałem się już po rynku laptopów i widziałem np. podświetlenie pokrywy laptopa i cóż, według mnie to wygląda słabo.
  12. Kolor? Byleby nie był różowy/fioletowy.
  13. No i tutaj mogę się rozpisać ;)

          Laptop za 6000, w tym mam myszkę + podkładkę, 16 GB RAM, dysk SSD m.2 o pojemności 240 GB. Nie jest on aż tak hm.. ozdobiony w RGB jak jego brat z wyższej półki, dzięki czemu bardziej mi on pasuje z wyglądu. Jednakże ma niestandardowy układ klawiatury ( "\" przy spacji), nie wiem czy to może wpłynąć na komfort pisania na klawiaturze. Brak systemu, ale jak już pisałem wyżej, jeden mam już zakupiony.

          Zastanawiam się również nad firmą DM. Plusem jest tutaj możliwość swobodnej konfiguracji laptopa - mogę wybrać sobię np. 2x8 GB RAM 3000 MHz, dyski o różnej pojemności, SSD, m.2, HDD. Można również dopłacić za nałożenie lepszej pasty termoprzewodzącej - a chyba warto dopłacić te 90 PLN za parę stopni mniej na podzespołach? Cena takiego laptopa to 5900.

         Tutaj jest natomiast trochę starszy laptop (procesor I7-7700HQ zamiast i7-8750), jednakże jest on tańszy i zarazem wydajniejszy - zamiast 1060 jest 1070 Max-Q. Jednakże, czy w takim laptopie o tak niskiej wadze ciepło wydzielane przez CPU i GPU będzie dobrze odprowadzane?  Może warto w nim dorzucić za "zaawansowany układ chłodzenia" i lepszą pastę termoprzewodzącą?  Taki Hyperbook z 16 GB RAM 2400 MHz (nie wiem czy w Single, czy Dual), zaawansowanym chłodzeniem, pastą TGC, SSD m.2 240 kosztuje 6150.

         Również zaglądałem jeszcze na laptop z fabryki Asusa. Tutaj za 6600 mam laptopa z 16 GB RAM 2666 MHz w Dualu, dysk SSD m.2 240 GB, hybrydę FireCuda SSHD 1000GB - akurat według mnie to jest mały minus, nie jestem przekonany do jakości tych hm... dysków SSHD. Raczej nie bez powodu nie zwojowały rynku ;) Dużym plusem są dołączone akcesoria do laptopa - plecak - Gdybym prał laptopa na uczelnię, to mam gdzie to zmieścić + nie muszę kupić torby na laptopa. Dodatkowo dostaję mysz i słuchawki.

        Rozumiem, że zazwyczaj te myszki/słuchawki i inne akcesoria są nie najlepszej jakości - zawsze jest możliwość sprzedaży tego i zakupu czegoś bardziej odpowiedniego ;) Chociaż nie jestem jakimś "pro" graczem, coby musiał mieć te 12000 dpi w myszce i pozycjonowanie dźwięku w słuchawce. Dla mnie wystarczy, by działało :)

        Od razu podziękuję wszystkim tym, którzy dotarli do końca tego postu. Rozumiem, że to pewnie długo zajęło, jednakże kupując sprzęt za takie pieniądze, wolę wszystko dokładnie opisać, by zakupić sprzęt, który będzie mi odpowiadać.



 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zakupioną wersję BOX.

Windows z mojej uczelni przysługuje jedynie studentom, którzy są na wydziałach związanych z informatyką, elektroniką itp.

@FxJ

Co do Twojej propozycji. Z wyglądu jest trochę taki "kosmiczny", ale byłbym w stanie to przeboleć. Jednakże, jest to model powystawowy, posiadający zarysowania i brakuje mu gumek (opis z aukcji) więc odpada

 

@XantiO

Z wyglądu fajny, szkoda że ma tylko 1050ti :) A Hyperbook już miałem wymienionego wyżej, z 1070 max-Q.  

Edytowane przez Fareyi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...