Skocz do zawartości
Elemenar

Dwa Internety

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, posiadam dwa internety mobilne podłączone w domu jako stacjonarka z prostego powodu, nie mogę posiadać innych :(

Pierwszy to do play Huawei NET BOX B2368 (kat. 12) a drugi to orange Huawei B315 i tutaj zaczyna się problem, a mianowicie posiadam płytę główną od msi Geming 5 w której jest jedno wejście lan, a oba modemy mają wejście tylko i wyłącznie lanowe.

Pierwszy problem to taki iż po podłączeniu modemu z Orange potrafi mi krzaczyć komputer i przestaje czasem działać przycisk power, albo nie chce wystartować płyta :(

Drugi problemem jest to iż nie znam się na konfiguracji i chciałbym zapytać czy dało by się podłączyć oba internety i korzystać z nich, albo przynajmniej w ustawieniach sieciowych włączać i wyłączać internet który w danej chwili chcę

Trzeci problem to taki że nie wiem co kupić bo najzwyczajniej w świecie nie znam się na tym, powiem tylko że używam komputera jak i innej elektroniki głównie do grania w gry i oglądania filmów/przeglądania neta.

 

Dziękuje za wszelkie rady i proszę o wyrozumiałość, jestem samoukiem ale w momencie kiedy mamy tak szeroki wachlarz rynkowy oraz wchodzi w grę kasa lepiej się poradzić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Elemenar napisał:

Pierwszy to do play Huawei NET BOX B2368 (kat. 12) a drugi to orange Huawei B315 i tutaj zaczyna się problem, a mianowicie posiadam płytę główną od msi Geming 5 w której jest jedno wejście lan, a oba modemy mają wejście tylko i wyłącznie lanowe.

Do jednego z nich możnaby użyć czegoś takiego Edimax model EU4208 ver 1.0

8 godzin temu, Elemenar napisał:

Pierwszy problem to taki iż po podłączeniu modemu z Orange potrafi mi krzaczyć komputer i przestaje czasem działać przycisk power, albo nie chce wystartować płyta :(

Przede wszystkim sprawdź tego b315 na innym komputerze. Jeśli dalej będzie szaleć to kierunek: orange.

 

W konfiguracji można wybierać, rodzaj dostępu z którego się korzysta. Gdzieś w "ustawieniach sieciowych"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edimax model EU4208 ver 1.0 fajna sprawa, ciekawe czy na frontowym panelu by działał dobrze, bo tył mam cały zaklepany i następna sprawa czy to nie będzie wąskie gardło dla pingu i transferu ??

 

Innego komputera niestety nie podepnę na dłuższe testy bo mam tylko przestarzałego laptopa dodatkowo, a pożyczyć komuś też strach :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...