Skocz do zawartości
barbarian

System nie wykrywa dysku w miejscu napędu

Polecane posty

Cześć!

Kupiłem do laptopa adapter/kieszeń na dysk, który umieszcza się w miejsce napędu optycznego. Plan był taki, żeby jako główny dysk wrzucić SSD, a HDD wpakować w ów adapter, wyjąć napęd DVD i dzięki temu zyskać dodatkową przestrzeń na pliki.

Tak też zrobiłem, ale niestety dysk umieszczony w kieszeni, w miejscu napędu nie jest wykrywany przez system.

Umieszczenie dysku SSD lub innych dysków w kieszeni również nie przyniosło sukcesu, żaden nie jest wykrywany. I nie wiem co może być przyczyną.

BIOS mam najnowszy jaki pojawił się na stronie producenta, na liście rozruchowej prawidłowo ustawiłem urządzenia w sekcji BOOT, po wczytaniu systemu i odpaleniu menadżera urządzeń nie ma nic na "żółto", dysk/i pracuje w trybie AHCI, po włożeniu w zewnętrzne obudowy wszystkie testowane dyski są wykrywalne i widoczne w systemie. Jak włożę z powrotem napęd na swojej miejsce, to działa, płyty DVD są wczytywane.

Gdy wyłączę komputer i włączę ponownie, to na kieszeni/adapterze na chwilę zapala się zielona lampka kontrolna, jakby wykryło urządzenie, ale na tym koniec.

Z ciekawostek, to w BIOSie w sekcji BOOT jest lista bootowalnych urządzeń, a pod spodem jest lista wykluczonych/zablokowanych urządzeń jakby domyślnie i jest na niej "Second DVD" oraz "Second HDD". Nie da się tego w żaden sposób edytować, aktywować/dezaktywować/przenieść...

Mój sprzęt:

- Lenovo T430 z Win 7 SP1 (64-bit), 8GB RAMu

- dysk SSD Kingston KC400, 256 GB

- HDD WD Scorpio 320 GB

- obudowa/adapter https://www.x-kom.pl/p/162134-obudowa-dysku-icy-box-ib-ac642-sata-na-slot-dvd-127mm-obudowa-slim.html

Z góry dzięki za każdą radę. I póki co, to nie mam możliwości sprawdzenia na innym adapterze, a Icy Boxa planuje chyba zwrócić...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Aktualności

Artykuły

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.