Skocz do zawartości
artx

Nzxt Kraken X72 low performance

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem kilka testów wydajność chłodzenia przy otwartej obudowie oraz bez filtrów kurzu 

chłodnica zamontowana jest na boku obudowy i wiatraki wtłaczają powietrze, nie zmieniałem dosłownie niczego w temacie oc chciałem najpierw przetestować wydajność chłodzenia 

i nie jestem zadowolony z wyników ( temperatura otoczenia 19-20 c )

idle : 25c 

1 min stress : 52c

10 min stress:80c ( trzymałem 30 min nie rosła powyżej 82 ) poniżej print screen 

stress_10_min.PNG.d449bd0a44adf020e88abefd75aaa32d.PNG

Czy takie temperatury są normalne ?

Obawiam się iż chłodzenie może być uszkodzone pompka jest słyszalna ja gdyby było mało płynu

kilka lat temu miałem  i5 3470K chłodzonego własnoręcznie składanym open loop i gdy były "bąbelki" pompka wydawała podobny głos 

pasta silver 5 ( nie miałem nic lepszego pod ręką ) 

konfig:

9900k

Z390 Thaich ultimate 

Lian Li pc-o11 Dynamic 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, artx napisał:

CAM https://www.nzxt.com/camapp

ładnie jedynie wygląda, trzeba się trzeba utworzyć konto i się zalogowac aby zmienic jakie kolwiek parametry :( 

Dodatkowo posiada parę bugów ale do przeżycia. Ogólnie program niezbędny do obsługi AIO NZXT.

6 godzin temu, artx napisał:

idle : 25c 

1 min stress : 52c

10 min stress:80c ( trzymałem 30 min nie rosła powyżej 82 ) poniżej print screen 

Według mnie temp ok. 9900k niestety się grzeją strasznie, u mnie podkręcony na 5,1GHz przy napięciu 1,375V podczas stres testu potrafił dobić do 100C na Krakenie X62, pompka i wenty na max. Poczytaj test.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...