Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
artx

Nzxt Kraken X72 low performance

Polecane posty

Zrobiłem kilka testów wydajność chłodzenia przy otwartej obudowie oraz bez filtrów kurzu 

chłodnica zamontowana jest na boku obudowy i wiatraki wtłaczają powietrze, nie zmieniałem dosłownie niczego w temacie oc chciałem najpierw przetestować wydajność chłodzenia 

i nie jestem zadowolony z wyników ( temperatura otoczenia 19-20 c )

idle : 25c 

1 min stress : 52c

10 min stress:80c ( trzymałem 30 min nie rosła powyżej 82 ) poniżej print screen 

stress_10_min.PNG.d449bd0a44adf020e88abefd75aaa32d.PNG

Czy takie temperatury są normalne ?

Obawiam się iż chłodzenie może być uszkodzone pompka jest słyszalna ja gdyby było mało płynu

kilka lat temu miałem  i5 3470K chłodzonego własnoręcznie składanym open loop i gdy były "bąbelki" pompka wydawała podobny głos 

pasta silver 5 ( nie miałem nic lepszego pod ręką ) 

konfig:

9900k

Z390 Thaich ultimate 

Lian Li pc-o11 Dynamic 

6 godzin temu, artx napisał:

CAM https://www.nzxt.com/camapp

ładnie jedynie wygląda, trzeba się trzeba utworzyć konto i się zalogowac aby zmienic jakie kolwiek parametry :( 

Dodatkowo posiada parę bugów ale do przeżycia. Ogólnie program niezbędny do obsługi AIO NZXT.

6 godzin temu, artx napisał:

idle : 25c 

1 min stress : 52c

10 min stress:80c ( trzymałem 30 min nie rosła powyżej 82 ) poniżej print screen 

Według mnie temp ok. 9900k niestety się grzeją strasznie, u mnie podkręcony na 5,1GHz przy napięciu 1,375V podczas stres testu potrafił dobić do 100C na Krakenie X62, pompka i wenty na max. Poczytaj test.

• Downvote 1

Czyli custom loop za 300-400 euro lub poprostu zaakceptować tak wysokie temperatury 

1 godzinę temu, artx napisał:

Czyli custom loop za 300-400 euro lub poprostu zaakceptować tak wysokie temperatury 

Zależy co robisz, ja w grach mam temp w okolicach 60'C

• Downvote 1

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

Aktualności

Artykuły

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.