Skocz do zawartości
M.Mountain

Czy ktoś słyszał o Samsung LC27JG50 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad zakupem nowego monitora. Wpadł mi w oko Samsung LC27JG50, ponieważ w tej cenie oferuje m.in. 144hz odświeżania i rozdzielczość 2k.
Nie mogę jednak znaleźć konkretnych danych o input lag, czy jakichkolwiek sprawdzonych parametrach.
Wierzyć na słowo producentowi i ( za takich się uważających) recenzentom, czy lepiej znaleźć coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój monitor to jedna z "legend" wśród konstrukcji do 24-24,5". Na pewno jesteś przyzwyczajony do wysokiej jakości obrazu, mocnego kontrastu i wyraźnych barw bo masz monitor z matrycą IPS. Samsung, którego wrzuciłeś ma matrycę VA, czyli taką pośrednią między IPS, a TN. Realny czas reakcji ma zbliżony do twojego aktualnego monitora. Bez wątpienia jednak jest to budżetowa konstrukcja bo sama cena tego Samsunga jest sporą niespodzianką. Zwykle ludzie kupują Acer Nitro VG270UPbmiipx lub iiyama G-Master Red Eagle GB2760QSU-B1 czy AOC AG271QX, czyli takie typowo "gamingowe" monitory.

Natomiast... powiem tak jeszcze zanim Samsung wycofał się ze sprzedaży laptopów w PL to często polecałem zakup lapków Samsunga właśnie przez wzgląd na ich matryce, które zawsze czy to w tańszych czy droższych modelach wypadały po prostu lepiej od konkurencji. Samsung nawet jak podrzucał te "najbiedniejsze" wersje matryc dla monitorów Mediona/Lenovo to również były one spoko. Tutaj masz w tym monitorze tryby kolorystyczne przygotowane pod gry. Pewnie na dłuższą metę okaże się, że nie jest to tak doskonała konstrukcja jak te za 1800-2000zł, ale... jednak różnica w cenie jest spora, a dla ciebie będzie to przesiadka z full hd na wqhd + wyższe odświeżanie + większa matryca + zakrzywiony ekran. Także decyduj sam :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przeskok będzie spory. Tylko brakuje mi właśnie dobrej recenzji tego monitora. Bo to co znalazłem, to wszyscy piszą "na oko" i są zadowoleni. Tylko na ile to ich cudowne oko jest w stanie określić jakość...

Edytowane przez M.Mountain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...