Skocz do zawartości
Animal7777

Ultrabook/Laptop do 4000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

[1] Student.

[2] Fajnie by było.

[3] 14,x"- 15,6”.

[4] SSD.

[5a] 4000 PLN (im mniej tym lepiej).

[5b] Używany będzie jak najdłużej. Będzie to mój drugi komputer. Mam stacjonarny z I5-4690K, 8GB RAM, gtx970.

[5c] Jak najszybciej.

[6] Brak preferencji.

[7] Matryca antyrefleksyjna. Laptop raczej nie będzie używany z wieloma monitorami (po to mam stacjonarny), choć HDMI się przyda.

[8] Głównie w terenie, więc fajnie jakby był lekki.

[9] Granie będzie na stacjonarnym,

[10] Unreal Engine 4 (Tworzenie Gier),  Blender (Grafika 3D), Visual Studio 2019(Programowanie), VS Code,  Substance Painter, Adobe PS.

[11] Istotny jest numpad do wygodnego korzystania z Blendera.

[12] Podobają mi się minimalistyczne ramki, ale nie jest to mega konieczne.

[13] Asus ZenBook 14(choć nie wiem czy ten numpad w touchpadie działa jak pełnoprawny).

[14] Laptop ten głownie będzie służył jako urządzenie na studia, ale ma także podołać podanym programom (kiedy potrzebuję popracować zdalnie czy wprowadzać jakieś szybkie poprawki w projektach, choć stacjonarny będzie używany w większości przypadków).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21 minutes ago, FxJ said:

Czyli w razie czego masz licencję z uczelni?

Lenovo Legion Y530-15 i7-8750H/16GB/1TB GTX1050Ti (60Hz)
Lenovo Legion Y530-15 i7-8750H/16GB/1TB GTX1050Ti (144Hz) - trochę lepsza a wyższe odświeżanie to tylko bonus.
+ zrobienie undervoltingu procesora (pamiętaj trzeba dodać do autostartu)

Ja nie mogę znaleźć różnicy poza odświeżaniem, a to nie robi mi  raczej nie ma znaczenia dla mnie. I porównując  ten VivoBook  z i7 podobny tylko trochę mniejszy i o około 300g lżejszy czy to robi dużą różnicę podczas noszenia (nigdy nie nosiłem laptopa)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie powiem, że wygodniejszy będzie chyba 14" jeśli masz jeszcze stacjonarkę. 

Bardzo fajny jest pod względem wydajności, jakości wykonania Lenovo Thinkad E480:
https://www.x-kom.pl/p/460909-notebook-laptop-141-lenovo-thinkpad-e480-i5-8250u-16gb-512-win10p.html
- brakuje w nim tylko numpada, a tego dostaniesz wyłącznie przy 15.6" 

Legion Y530 wskazany powyżej jest ok, ale do Twoich celów wystarczyłby nawet najtańszy ASUS TUF Gaming: 
https://www.x-kom.pl/p/492700-notebook-laptop-156-asus-tuf-gaming-fx505-r5-3550h-8gb-512.html
+ dolicz ewentualny system (Windows 10) 
+ możliwość rozbudowy RAM do 16 GB
Na nim w wolnej chwili dasz radę też zagrać w jakieś gry. 

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Animal7777 tak jak @jamonynus podpowiada :) z tym, że zamiast brać z przestarzałym i słabym GTXem 1050 lepiej brać z nowym GTXem 1650 na rdzeniu Turing. Podrzucam ci linka do wersji z 16GB pamięci RAM w dualu oraz dyskiem 512GB SSD.

https://www.x-kom.pl/p/492731-notebook-laptop-156-asus-tuf-gaming-fx505-r5-3550h-16gb-512.html

 

 

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Animal7777 napisał:

A jak z żywotnością na baterii w Legionie, a w asusie od @Michikun. Bo cenowo wychodzą podobnie tylko Legion bez ssd i chyba ma mocniejsze osiągi.

Co do baterii to nie wiem, a jeszcze mi się wspomniało, że ten lapek jest w wersji z mocniejszym prockiem:

https://www.x-kom.pl/p/492749-notebook-laptop-156-asus-tuf-gaming-fx505-r7-3750h-16gb-512.html

Tutaj pytasz o rabat, pewnie się dogadasz na lepszą cenę :) 

 

 

Przynajmniej masz grafikę, która zapewni Ci w zależności od gier między 6 a 15 FPSów więcej niż przy GTX 1050 Ti.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...