Skocz do zawartości
olsenqqq

Asus 2070 strix advanced czy Msi 2070 gaming Z?

Rekomendowane odpowiedzi

Z tych dwóch to Gaming Z :) natomiast weź pod uwagę jeszcze takie modele, one wypadły dobrze w testach. Zotac ma świetną cenę w porównaniu do konkurencji i jest chłodny i cichutki. EVGA to wiadomo klasa sama w sobie, oni zawsze robią doskonałe produkty, szkoda że w tak małej ilości dostępne w PL.

http://www.krsystem.pl/karta_vga_palit_rtx_2070_gamingpro_oc_8gb_gddr6_256bit_hdmi3dp-item-56195.html?44028

https://www.net-s.pl/produkt/evga-geforce-rtx-2070-xc-black-edition-gaming-8gb-gddr6-dual-hdb-fans-915255;20-c-10

https://sklep-met.pl/p/3794/3381900/zotac-karta-grafiki-gaming-rtx-2070-8gb-amp-extreme-core--pozostale-karty-graficzne-podzespoly-komputerowe.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gaminga oddałem i zakupiłem Strixa OC 2080. Tylko teraz mega akcja z tymi Super od Nvidii. Mam jeszcze czas na zwrot i ewentualnie odczekać aż wejdą nowe a może obecne spadną mocniej na cenach. Jeśli za np dwa miesiące kupię kartę w tej samej kwocie a o 15% szybszą to lepiej poczekać. Ciepło więc czasu na granie mniej. 

IMG_20190613_174800.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, PiotrU26 napisał:

Dlaczego wymieniłeś 2070 na 2080? Różnica cenowa znacząca. 

Coś jest nie tak z tym 2070 od MSI? Rozważałem jego zakup.

 

 

Zapewne potrzebował mocniejszej karty. Przy tym jak wiele było promocji już na RTXy 2070 moim zdaniem nie ma sensu płacić za te karty więcej niż 2200zł. Tym bardziej, że lada chwila znów będą obniżki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak było.

 

Dlatego też się wstrzymuję i na razie budzetowo kupuję kartę żeby później wymienić (doradzałeś mi w innym wątku). 

 

Z procesorami też się wstrzymywać? i7 a nawet i9 rozważam. Czekać na Ryzeny nowe? Kiedy będą w sklepach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W XKOMie wymienili kartę na nową sztukę bez żadnych problemów. Szanuję za to. Jednak co do samej karty 2070 mam szereg zastrzeżeń. Przede wszystkim ten ogromny microstuttering. Odpaliłem Wiedźmina Krew i wino, szarpie mocno. Wrzuciłem Assassins Syndicate detale bardzo wysokie  a karta łapie zadyszkę i zaczynają się cięcia.Wszystko w 1440p, monitor Aorus AD27QD 144Hz i gsync compatible włączony. Ta 2070 to taki wynalazek. Do 1080p moc a do 1440p jak dla mnie szału nie robi. Dlaczego? Nie mam przyjemności wydając 2500zł za samą kartę która ma problemy z wydajnością na wysokich w 2K. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@olsenqqq Kolega ma RTX 2070, ja teraz siedzę na RTX 2060 i wszystko śmiga jak trzeba bez żadnych przycięć.

Nie jest to może kwestia tego, że coś nie działa jak trzeba z synchronizacją, Gsync Compatible itd.?  Nie wiem co tam może Ci się przycinać, czy masz na myśli po prostu za mało klatek, czy faktycznie jakieś ścinki.

Przetestuj dobrze kartę, bo koledze padła jakoś po tygodniu, pojawiły się artefakty ale nie minęło 2 tygodnie, więc po prostu wymienił na nową. Co do wydajności, to mój RTX 2060 spokojnie ciągnie wiedźmina na monitorze 75Hz w 1080p, więc RTX 2070 bez poblemu powinien u Ciebie w 1440p dawać radę wyciągać podobną wartość, chyba, że po prostu 60-80 klatek to za mało dla Ciebie, no ale to chyba nie spodziewałeś się, że ta karta zrobi ci 150 FPS w 2k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, po zmianie z 1070ti na mnie 2070 wrażenia pozytywnego nie robi. W 1440p nie jest super mocna. Z tego co wczoraj testowałem na raczej wymagających tytułach to poniżej bardzo wysokich detali daje sobie zacnie radę. Dla mnie jednak zagrać w dobrego RPGa to ustawienia ultra i cieszenie się widokami. Dodatkowo stabilne 70 fps a jak będzie w okolicach 80-90 rewelacja. Dlaczego? Przy monitorze 144hz zaczyna być miodnie i płynnie. Samo 60fps trochę za mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta prosto z pudełka ma mieć moc. 2070 na 1440p i 144hz jest za słaba. Jednak 2080 lepiej się spisze. Poradzi sobie również w 4k na średnich detalach, można pod tv podłączyć. Teraz game pass na pc działa więc ekonomicznie więcej satysfakcji dokładając 1000 zł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...