Skocz do zawartości
PodkręconyBuba

GRY, RENDERY, KOMPILACJE [1800-2000GBP]

Rekomendowane odpowiedzi

Hey

Moja starucha Tosbiha Z930 nie nadaje sie już do niczego dlatego przyszedł czas na nowego kompa.

Do czego:

Aktualny najważniejszy cel to giercowanie. Głownie gram w WoWa i strategie (Colonization of Mars, EU IV, Anno) Z moim sprzetem nie miałem szans ale pewnie bedzie grane Mass Effect, World of Tank, Shadow of Mordor. Aktualnie mam monitor 1440p i tutaj ma chodzić na pięknym cukierkowym ultra. Możliwy update na 3x1440p (Pod wowa) lub na 4K. Celuje raczej w 60Hz lubie matryce IPS i nie wiem czy tak szybko przejde na 120,144 ktore poza FPSami chyba nie maja tak wielkiego znaczenia.

Jestem również inzynierem elektronikiem/programistą, chce popracować trochę z kompilacjami linuxa pod SBC (aktualnie kompilacja trwa cała noc) oraz z symulacjami w Matlabie. 

Ogólnie szukam cześci z asortymentu amazon.co.uk (darmowa przesylka) oraz overclokers.co.uk

To co aktualnie sam skleciłem (koszyk z overclockers, mozna znaleść np zasilacz taniej na Amazon)

My basket at Overclockers UK:

 
Total: £1,260.64
(includes shipping: £14.70)
 
MB16MAK_218717_105x105.png
CP3B7AM_219005_105x105.jpg
MY08LTG_167315_105x105.jpg
CA23CCS_163741_105x105.png
HD23YSA_202842_105x105.jpg
CA07JFD_183295_105x105.jpg
 

Płyta głowna Taichi X570:

Chwalona za dobra relacje ceny do funkcjonalnosci, mocny VRM. Martwi mnie tylko test na tomshardware.com który pokazuje zle ustawianie napiecia dla ryzena pod obciazeniem przez co pobierana moc i temperatury sa znacznie powyżej średniej.

Najwiekszy problem mam z wyborem karty graficznej i właśnie płyty głownej (myslalem też o ASUS ROG Crosshair Hero) tak więc proszę o rady.

 

Dawid

PS. Zaomniałem dodać. Pamięci maja być podkrecane dlatego szukałem samsung B die. Płyta głowna ma być mocna by wytrzymać potencjalna wymiane na ryzena 3950x.

Edytowane przez PodkręconyBuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do asrocka w recenzjach jest opisane że przegrzewa się płyta bo wiatrak w asrockach jest w złym miejscu i karta grafiki oddaje ciepło pod wiatrak.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam chcesz mówię co na recenzjach opisywali bo sam śledzę póki co płyty i ciężko cokolwiek wybrać ASRock przyoszczedzil na radiatorze w płytach

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie z płyt na X570 to lepiej MSI X570 MPG Gaming Plus albo Gigabyte X570 Aorus Elite. Z kart to bierz albo RTX 2070 Super albo RTX 2080.

Szukaj sobie tam w UK takich modeli kart:

https://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-rtx-2070-super-grp-8gb-gddr6-ne6207sh20p2-1040g-6084834/

https://www.x-kom.pl/p/504443-karta-graficzna-nvidia-gigabyte-geforce-rtx-2070-super-aorus-8gb-gddr6.html

https://www.morele.net/karta-graficzna-zotac-geforce-rtx-2080-amp-edition-8gb-gddr6-zt-t20800d-10p-4142536/

te mogę polecić bo te montowałem w zestawach i spisują się zacnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te płyty głowne dadzą rade z ewentualnym 3950x ? Widzę że cena jest sporo niższa.

Co myślicie o kościach RAM i reszcie zestawu? 

Odnośnie karty graficznej 2080 wiecie może która ma szanse na znalezienie do niej z czasem bloku wodnego plus z dobrym potencjałem podkrecania ?

 

PS.

Polecane przez ciebie płyty głowne to najbardziej okrojone wersje. Może coś oczko lub dwa wyżej. Aorus Master ?

Edytowane przez PodkręconyBuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...