Jump to content
Sign in to follow this  
PodkręconyBuba

Gigabyte RTX2080 Windforce 8GC Problemy z Aorus Xtreme Engine, freezy

Recommended Posts

Cześć

Niedawno kupiłem kartę wymienioną powyżej razem z Aorus X570 Master. Martwi mnie zachowanie tej karty (choć MOBO też może być problemem) i chciałbym to rozwiązać przed 14 dniowym okresem na zwrot. 

Problem polega na tym że próba zmiany ustawien karty w Aorus Xtreme Engine powoduje krótkotrwały freeze. Nieważne czy zmieniam zegary czy też prędkość wentylatora kilkusekundowy freeze jest zawsze pewniakiem po ktorym nastepuje jagby reset karty. Podobnia sprawa dzieje się również z afterburnerem. Karta nie daje sie podkrecic nawed o 5MHz na Rdzeniu lub pamieci (sprawdzam w GPUZ i w grze). Ogólnie AXE spwodował dosc sporo problemów gdyż ładuje się razem w windowsem przez co zmienial ustawienia karty przy starcie systemu co freezowało ekran i czasami powodowało restart systemu (i tak na okrągło puki nie uruchomiło się rozwiązywanie problemów na płycie głownej). Przez jakiś czas myślałem że problemem jest ram i chciałęm uruchomić Memtesta i co ciekawe w Memtescie grafika nie działała poprawnie. Obraz resetował się kilkukrotnie plus kilka razy dostałem freeza. 

Aktualnie odinstalowałem AXE a Afterburnerem zresetowałem ustawienia karty.  Narazie wszystko działa. RAM podkreciłem do 4000MHz i sprawdziłem Memtestem więc wiem że RAM jest ok. Grałem w Metri Exodus i Shadow of War bez żadnych problemów już nie mam pomysłow jak sprawdzić czy to GPU cy /lub MOBo jest problemem.

Pozdrawiam 

Dawid