Jump to content
Sign in to follow this  
PodkręconyBuba

Gigabyte RTX2080 Windforce 8GC Problemy z Aorus Xtreme Engine, freezy

Recommended Posts

Cześć

Niedawno kupiłem kartę wymienioną powyżej razem z Aorus X570 Master. Martwi mnie zachowanie tej karty (choć MOBO też może być problemem) i chciałbym to rozwiązać przed 14 dniowym okresem na zwrot. 

Problem polega na tym że próba zmiany ustawien karty w Aorus Xtreme Engine powoduje krótkotrwały freeze. Nieważne czy zmieniam zegary czy też prędkość wentylatora kilkusekundowy freeze jest zawsze pewniakiem po ktorym nastepuje jagby reset karty. Podobnia sprawa dzieje się również z afterburnerem. Karta nie daje sie podkrecic nawed o 5MHz na Rdzeniu lub pamieci (sprawdzam w GPUZ i w grze). Ogólnie AXE spwodował dosc sporo problemów gdyż ładuje się razem w windowsem przez co zmienial ustawienia karty przy starcie systemu co freezowało ekran i czasami powodowało restart systemu (i tak na okrągło puki nie uruchomiło się rozwiązywanie problemów na płycie głownej). Przez jakiś czas myślałem że problemem jest ram i chciałęm uruchomić Memtesta i co ciekawe w Memtescie grafika nie działała poprawnie. Obraz resetował się kilkukrotnie plus kilka razy dostałem freeza. 

Aktualnie odinstalowałem AXE a Afterburnerem zresetowałem ustawienia karty.  Narazie wszystko działa. RAM podkreciłem do 4000MHz i sprawdziłem Memtestem więc wiem że RAM jest ok. Grałem w Metri Exodus i Shadow of War bez żadnych problemów już nie mam pomysłow jak sprawdzić czy to GPU cy /lub MOBo jest problemem.

 

Pozdrawiam 

Dawid

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.