Skocz do zawartości
H1PEQ

PC + monitor budżet 3,5 kPLN

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Nadszedł czas złożyć nowy komputer na kilka następnych lat w budżecie 3500 PLN (PC 2900 PLN + monitor 600 PLN), więc zwracam się do Państwa o pomoc w wyborze podzespołów (nie interesują mnie LEDy i inne światełka, za które trzeba dopłacać - ma być wydajnie a nie ładnie),

Przeznaczenie: Internet, filmy, nauka programowania, okazjonalnie gry, programy biurowe

Karta graficzna: nie gram często i nie chce wydawać zbyt wiele, dlatego myślałem nad Radeon RX570 lub RX580 (głównie zależy mi na Forzy Horizon 4 - nie musi być na ultra :) ),

dysk jaki posiadam to: https://www.x-kom.pl/p/276041-dysk-ssd-adata-256gb-25-sata-ssd-premier-pro-sp920.html chciałbym przy nim pozostać, a w przyszłości przejść na coś szybszego,

do tego potrzebuje jakąś bezprzewodową kartę sieciową,

chciałbym zaoszczędzić na obudowie ponieważ mam starego PC'ta w którym jest płyta główna GIGABYTE 7NF-RZ i tutaj pytanie, czy nowa płyta bez problemu będzie pasować do tej obudowy ?

Preferuję zestaw na AMD, raczej na Ryzen 5 2600 ze względu na niski budżet, dokupienie w przyszłości lepszego chłodzenia i podkręcenie go oraz jeśli OC nie wystarczy możliwość przejścia na nowszą generację ; dopłata do Ryzen 5 2600X z tego co czytałem chyba nie ma większego sensu, prawda?

Słyszałem, że Ryzeny lubią szybki RAM, warto dopłacać do wyżej taktowanych kości ?

Monitor : około 24", matryca koniecznie matowa Full HD, gdyby była możliwość powieszenia na ścianie to byłoby na plus - czekam na propozycje.

Poniżej link do koszyka,

https://www.x-kom.pl/lista/z1cng6f8d

Proszę o porady i sugestie, jestem otwarty na propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę akurat są ciekawe promocje i możesz złożyć np. taki zestaw.

https://www.morele.net/inventory/info/27782a04/

oczywiście możesz też np. wziąć w tej chwili jedną kość 8GB 3200MHz albo po prostu dołożyć do tego koszyka który ci przygotowałem i wybrać lepsze pamięci lub ciut lepszą płytę główną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź Michikun.

Mam kilka pytań:

1) jeżeli chodzi o monitor to w czym będzie lepszy Acer od BenQ ?

2) jakie są różnice miedzy dyskiem i grafiką który wybrałem a twoja propozycją - czy to są lepsze produkty (Silicon Power od ADATA i Asus od Gigabyte) czy bardziej opłacalne ze względu na aktualne promocje?

3) jeżeli chodzi o zasilacze: to czy 500 W wystarczy na ten zestaw? i czy lepiej wziąć z Gold Plus 500w niż np. 600W z Plus Bronze ?

Za odpowiedź z góry dziękuję

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Benq to taki typowy monitor do biura z czasem reakcji 5ms i odświeżaniem 60Hz, nie obsługuje również technologii FreeSync.
Acer ma niski czas reakcji 1ms, odświeżanie 75Hz i kilka wbudowanych trybów wyświetlania obrazu do wyboru.
Dysk SIlicon Power ma lepsze parametry od ADATy co do karty graficznej podobnie ASUS ma trochę wyższe taktowanie w booście od Gigabyte'a. Ponad to produkty TUF to taki środek u ASUSa, a ta karta od Gigabyte'a to "najniższy" model bo wyżej masz serie Gaming i Aorus. Tak na ten zestaw jak najbardziej wystarczy zasilacz 500W i tak lepiej brać zasilacz z certyfikatem 80 Plus Gold bo oznacza to wyższą sprawność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...