Jump to content
Sign in to follow this  
Prodigy

Router Sip

Recommended Posts

Witam

Doradzili byście mi może jaki router pod sieć domową? Głównie chodzi o stream bezpośrednio z netu, rozmowy voip (protokół Sip) i relatywnie dużą ilość użytkowników, korzystających jednocześnie z routera (4-8). Router nie musi być bezpośrednio podłączony pod internet (mam drugi, dostarczony przez operatora sieci, podłączony kablem sieciowym do routera, którego szukam). Chciałbym się zamknąć w 1 tyś. złoty. 

Proszę o podpowiedź 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki. Kilka lat używałem Fritzboxa. Mam wrażenie, że nie wytrzymuje zbyt długo + nie lubi by podłączać pod niego zbyt wiele urządzeń. Może ten nowy lepszy?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam obecnie serii 7 - 7590. Mam do niego regularnie podłączone ponad 20 urządzeń. W szczycie 4 streamy video, FTP, syncthing, nextcloud, plus 3 numery VOIP. Jeszcze nie miałem awarii co by mi siec wywaliło. Backup można zaimportować łatwo z poprzednich generacji sprzętu. Idealny sprzęt do domu i małych firm. Jedynie co bym brał jako alternatywę to Ubiquity, ale wymagały by to trochę wiekszej wiedzy i konfiguracji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Nemayu

Wymagania są niskie. Jakikolwiek gigabitowy router styknie, a jeśli nie masz nawet 100Mb/s to i słabszy.
protokół sip ma cokolwiek do routera?
Choćby Netgear R6400 wystarczy ci z ogromnym zapasem(gigabit, duży zasięg, spokojnie ogarnie nawet i ~ 60 użytkowników po wi-fi i ma wydajny procesor) i ma funkcje SIP ALG jeśli o to chodziło.

Spokojnie możesz szukać nawet czegoś tańszego.
 

Edited by Nemayu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właśnie 7590 miałem na myśli. Czytałem dość pochlebne opinie. Rozumiem, że masz go nie długo. W sensie, że trudno ocenić jak będzie działał po jakimś czasie. Z moimi poprzednimi Fritz!boxami problem pojawiał się zwykle w okolicach 2 lat użytkowania. Miałem chyba ze 4 różne. 

Jeżeli chodzi o użytkowanie w przeciągu 2 pierwszych lat to zawsze byłem zachwycony. Nas, drukarka sieciowa, 4 nr voip, itd. W zeszłym tygodniu zamówiłem 7590, stwierdziłem, że nic lepszego nie znajdę.

Dziękuję bardzo za pomoc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.