Skocz do zawartości
cheist

Monitor do tysiąca złotych. Do grafiki i grania.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
Sprzęt będzie kompromisem do grania i grafiki. Szybkość nie jest dla mnie priorytetem, bardziej zależy mi na odwzorowaniu barw, wielkości plamki i cenie. Gram czasem na tv, ale słabo się on spisuje (nadaje się tylko do gier, w których nie trzeba dużo czytać). 
Gram w strategie, cRPG i sporadycznie FPS (bardziej w stronę Killing Floor niż CS, nie potrzebuję prędkości 1ms i odświeżania >100).
Zastanawiam się nad https://www.morele.net/monitor-dell-u2415-698002/ Cenowo jest do zaakceptowania, marka w miarę solidna. Czy w tej cenie znajdę sensowną alternatywę? (oczywiście, nie mówimy o jakiejś "chińszczyźnie", która psuje się od stania na biurku). Dla porównania: aktualnie mam za mały ekran (blisko niecałe 20"), kontrast 1500:1, jasność 250 i plamkę trochę mniejszą od tego Dell'a. Sprzęt jest do domu, nie służy do zarabiania, więc kompromis jest duży ;)

Edytowane przez cheist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dell U2415  już stary bo z 2015 r. , ale faktem jest , że jeden z bardziej udanych.  Tu masz z  5 lat gwar.

Bardzo dobre też są:

Dell U2419H

HP Z24i G2   1920x1200 lub HP Z23n G2   23" FHD

Do tych HP i Dell'i montują matryce LG (IPS) i Samsunga (PLS). W Z24i oraz U2415 są te same matryce.

Porównanie

ewentualnie Iiyama są nico tańsze.

Do grafiki bardziej szedłbym w 27" 2560 × 1440 będzie o wiele wygodniej

 

Edytowane przez Dart9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...