Skocz do zawartości
NiemacieK

ENLIGHT HPC-300-202 vs. FSP300-60PNA (FORTRON)

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki BENEK za link (krocej by bylo napisac "tak, ma pasywne"). A skoro juz zalozylem nowy temat to staram sie go wyczerpac bez zbednego i zmudnego szukania, jezeli komus sie to nie podoba, to wystarczy ze nie bedzie sie odzywal. Nie wiem czy jestem przewrazliwiony, ale mam wrazenie, ze 80% stalych forumowiczow nie zajmuje sie niczym innym tylko op**rdalaniem wszystkich dookola ze to juz bylo i szukaj. Nic tylko zapodawanie linkow do roznych wyszukiwarek. To pewnie idea Forum Tweaka. A wracajac do tematu to czy 360W CHIEFTEC z pasywnym PFC jest duzo slabszy od 360W dual fan z aktywnym i czy nie lepiej kupic 360W CHIEFTECa nowke z pasywnym PFC za 190 niz poserwisowego FORTRONA 300W z aktywnym PFC z allegro za 100zl? Bylbym wdzieczny za odpowiedz na to pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozecie mi jeszcze powiedziec czy duzo roznia sie od siebie CHIEFTEC 360W z pasywnym PFC i CHIEFTEC 360W dual fan z aktywnym PFC? Jak wypadaja w porownaniu z FORTRONEM 300W (chociazby z tym PNA)? Czy oplaca sie za doplata 50zl wziac tego CHIEFTECa z aktywnym PFC i czy wogole co jest lepszym pomyslem: nowy CHIEFTEC 360W z pasywnym PFC za 190zl czy uzywany FORTRON 300W powiedzmy GTP z aktywnym PFC od HASZYDA za 100zl? Czy moze macie jakies inne pomysly bo dzisiaj zwiekszyla sie ilosc kaski, ktora moge przeznaczyc na zasilke i jest to w tej chwili 200zl.

hmmm... to moze zwiekszy sie ona jeszcze o jakies 60 pln i kupisz nowego chiefteca 420W z aktywnym PFC ??? :) to bylby najrozsadniejszy i bardzo przyszlosciowy wybor. Jednak wracajac do twojego dylematu to powiem szczerze ze sam mialbym duzy problem w podjeciu decyzji ale chyba jednak fortron przewazylby szale 100 pln to troche za duzo jak na +60W i jeszcze pasiv PFC ale to tylko teoria jesli chodzi o praktyke to niech wypowiedza sie ci co porownywali te dwie zasilki albo bdb znaja sie na elektronice ;) :D

pozdro

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki BENEK za link (krocej by bylo napisac "tak, ma pasywne"). A skoro juz zalozylem nowy temat to staram sie go wyczerpac bez zbednego i zmudnego szukania, jezeli komus sie to nie podoba, to wystarczy ze nie bedzie sie odzywal. Nie wiem czy jestem przewrazliwiony, ale mam wrazenie, ze 80% stalych forumowiczow nie zajmuje sie niczym innym tylko op**rdalaniem wszystkich dookola ze to juz bylo i szukaj. Nic tylko zapodawanie linkow do roznych wyszukiwarek. To pewnie idea Forum Tweaka...

bo kolego takie watki jak Twoj robia smietnik na forum - poniewaz poruszasz temat przewalkowany 100x co dalem do zrozumienia na poczatku tego watku - nie chcesz szukac Twoja sprawa ale sie nie dziw ze ktos Ciebie opieprza za lenstwo bo tak bedzie stale - pomysl jakby kazdy z 7367 zarejsetrowanych userow zapytal o to samo jaki niezly bybly burdelik

a jak myslisz dlaczego z forum "ucieklo" sporo wartosciwych userow :( bo nowi pytali caly czas o to samo co bylo juz omawiane ze 100x wiec forum nie wnosilo nic nowego ... jakbys byl od poczatku to bys czul jaki kiepski jest teraz poziom (niestety) tez dzieki coraz to "nowym" pytaniom o to co bylo omiawiane ... (nieraz na jednej stronie byly po 3 watki z pytaniami o to samo)

... zreszta szkoda mi klawiatury bo niektorzy nie moga pojac ze sa wyszukiwarki ...

:(

 

...A wracajac do tematu to czy 360W CHIEFTEC z pasywnym PFC jest duzo slabszy od 360W dual fan z aktywnym i czy nie lepiej kupic 360W CHIEFTECa nowke z pasywnym PFC za 190 niz poserwisowego FORTRONA 300W z aktywnym PFC z allegro za 100zl? Bylbym wdzieczny za odpowiedz na to pytanie.

tez bylo ale jak Tobie sie nie podobaja moje odnosniki to sam sobie szukaj :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji mam jeszcze pytanko o zasilacz Enlight HPC 300-202

Właśnie taki mam i już wkrótce planuję upgrade sprzetu na: Abit IC7, P4 2.6 HT, 2x 256MB HyperX, HDD Maxtor 120GB ..grafikę na razie zostawiam starą (kiesdyś dokupię jakiegoś Radka lepszego). Czy moc tego zasilacza bedzie wystarczająca by to wszystko pociągnąć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji mam jeszcze pytanko o zasilacz Enlight HPC 300-202  

Właśnie taki mam i już wkrótce planuję upgrade sprzetu na:  Abit IC7, P4 2.6 HT,  2x 256MB HyperX, HDD Maxtor 120GB  ..grafikę na razie zostawiam starą (kiesdyś dokupię jakiegoś Radka lepszego).  Czy moc tego zasilacza bedzie wystarczająca by to wszystko pociągnąć ?

powinien ci starczyć tzn bez najmniejszego wysiłku uciągnąć to co masz zamiar kupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Czy moc tego zasilacza bedzie wystarczająca by to wszystko pociągnąć ?

http://www.god.boo.pl/power.php i liczymy :P

 

kalkulator oparty na arcie z THG http://www.tomshardware.pl/howto/20021021/...upplies-02.html

 

* Twoja obecna grafika pobiera z 1/2 tego co ten GF4 Ti4600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BENEK, nie zrozum mnie zle, niektorzy poprostu nie maja czasu. Jakbym mial czas to bym poszukal i nikogo nie prosil o pomoc. Nie mam rowniez nic do Ciebie ani twoich odnosnikow, drazni mnie tylko to ze stara gwardia patrzy na nowych userow jak na kupe, ktora wlasnie im sie przykleila do buta i nie chce sie odkleic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...