Skocz do zawartości
crux

Napiecia w prockach Palomino

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy moglby ktos napisac jakie sa domyslne napiecia dla athlonow palomino?

Mam xp 1700+ wlasnie palomino (jak w podpisie) i do jakiego napiecia w czasie podkrecania moge dojsc?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli 1700+@1900+ czasami sie wiesza przy 46C to podniesc napiecie czy problem tkwi w czyms innym? Czy jesli krece procek(1700+) na jakis wyższy to musze ustatwic napiecie jakie on ma domyslne(1900+) czy to robic w ostatecznosci? Pytanie tyczy sie tez innych prockow nie koniecznie xp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mojego Palomino 1,6 kręciłem na 1900, ale nie był stabilny. Napięcia nie podnosiłem bo nie mam opcji w biosie. Ale wczoraj u kupla (pies jeden zaciągnął mnie przed kompa w połowie imprezy) puściłem jego Palomino 1,7+ na 2000+ (ECS na sisie). Napięcie ustawiłem na 1,8. Procek wydawał się stabilny przeszedł 3dmarka. Ale się chłop ucieszył.(3 godziny później spadliśmy z mostka i to dopiero były ekstremalne 2 metry) Tęperatura 52 stopnie w windowsie przy otwartej obudowie. Podesłałem mu przed chwilą prime95 więc powinien jutro go przetestować. Jeśli chodzi o napięcie to nie musisz ustawiać wyższego. Niektórzy nawet obniżają dla zmniejszenia temperatury. Generalnie jeśli jest stabilnie to napięciem nie warto się bawić. Jak masz problem podnieś napięcie... Może problemem są twoje pamiątki przetestuj je memtestem przy o/c. Sprawdź napięcia może to zasilacz. (ja mam chyba z tym problem ). Napisz też na jakiej magistrali go puszczałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mojego Palomino 1,6 kręciłem na 1900, ale nie był stabilny. Napięcia nie podnosiłem bo nie mam opcji w biosie. Ale wczoraj u kupla (pies jeden zaciągnął mnie przed kompa w połowie imprezy) puściłem jego Palomino 1,7+ na 2000+ (ECS na sisie). Napięcie ustawiłem na 1,8. Procek wydawał się stabilny przeszedł 3dmarka. Ale się chłop ucieszył.(3 godziny później spadliśmy z mostka i to dopiero były ekstremalne 2 metry)  Tęperatura 52 stopnie w windowsie przy otwartej obudowie. Podesłałem mu przed chwilą prime95 więc powinien jutro go przetestować. Jeśli chodzi o napięcie to nie musisz ustawiać wyższego. Niektórzy nawet obniżają dla zmniejszenia temperatury. Generalnie jeśli jest stabilnie  to napięciem nie warto się bawić. Jak masz problem podnieś napięcie... Może problemem są twoje pamiątki przetestuj je memtestem przy o/c. Sprawdź napięcia może to zasilacz. (ja mam chyba z tym problem ). Napisz też na jakiej magistrali go puszczałeś.

ja mam to co w podpisei i na 1.75 czyli def. ale czaasami winda nie rusza :) ale komp i tak chodzi cały dzien więc nie ma problemu :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Palomimo ma niestety mnoznik zablokowany wiec musialem magistrala. Na 145x11 (1,60Ghz) nie bylo stabilnie ale juz na 139x11 (1,53Ghz) jest ok. Moze to jednak temp za wysoka? W pokoju mialem w dzien (poniedzialek 21.07.03) az 28C !!! Na procku w grach 52C. Przy 1,60Ghz zawieszal sie tylko w grach. 3dmark'a przeszedl bez problemu.

Nie mam teraz kasy na lepszy wentylator bo wiecie wakacje a jednak moja dama tez troche kosztuje wiec kobieta vs komp 1:0 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...