Skocz do zawartości
WhatEverUSay

Problem z komputerem

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z komputerem, w niektórych grach takich jak Vampyr czy Conan Exiles (chociaż co do tej gry to chyba norma) zdarzają się spadki fpsów a gry nie są do końca płynne bo co jakiś czas te fpsy s padają tak same z siebie, np. w lolu (kluczowa gra :D) co 5 minut, lub mniej spadają ze 3 albo 4 fpsy, jest to okropnie widoczne przez ścinający się obraz.

Myślałem, że była to wina ramu ponieważ ustawiłem go na 3400mhz cl15 i 1.42v , testowałem memtestem do 1000%, occt, furmark itd. nic nie wykazało, robiłem też diagnostykę pamięci tak samo nic, poza tym nie widzę również różnicy jak ustawię ram na DOCP (3000mhz cl15)
unknown.png

Kolejny problem mam z manualnymi napięciami na procesorze, procesor przy stresie ma napięcie takie jak ustawiłem w biosie czyli 1,375 przy 4.1 ghz, jednak w idle potrafi dochodzić do 1,40v...
IMG_20200115_211823.jpg

+ wynik z occt
20200115-200621-CPUOCCT.png
Trochę chaotycznie to opisałem, ale mam okropne wrażenie, że komp jest niestabilny, poniżej pełna specyfikacja:

Processor: AMD Ryzen 5 3600 6-Core Processor        (12 CPUs), ~4.1GHz
Memory: Crucial 16GB 3000MHz Ballistix Sport LT RED CL15 (2x8GB) BLS8G4D30AESEK.M8FE1  / 1699.6 MHz (DDR4-3400) - Ratio 3:51  (Dual Channel)

NVIDIA GeForce GTX 1070 (GP104) @ 1506 MHz
ASUS TUF GAMING X570-PLUS

Zasilacz: Chieftec 700W GPS-700A8 BOX

Najnowszy bios: 1405 i Chipset Driver chyba też.

Edytowane przez WhatEverUSay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...