Skocz do zawartości
Pandemiya

Chłodzenie AIO pod Ryzena 3950X - jakie najlepsze?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
Jak w tytule postu - powiedzcie, jakie chłodzenie AIO będzie zapewniało najlepsze temperatury pod Ryzena 3950X? Myślałem nad tą trójką:

- Gigabyte Aorus Liquid 360
- NZXT Kraken 72
- Corsair H150i Pro RGB

Jeśli wiecie które z nich jest najlepsze, albo znacie coś lepszego od nich dajcie znać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NZXT Kraken 72 to praktycznie to samo co 62. W testach różnica jest na zasadzie błędu pomiarowego. Gigabyte to "ładna" zabawka :) jakoś nie mogę się przyzwyczaić do tworów typu ASUS, Gigabyte itp. Nigdy nie kojarzyliśmy ich z tego typu sprzętem. To co bym Ci doradził osobiście to zakup SilentiumPC Navis EVO ARGB 360. W testach wydajnościowych na stockowych wentylach to naprawdę topka. Jeśli planujesz wydać trochę więcej i nie zależy ci na choince to szedłbym w Corsair H150i pro + dokupił wentylatory PHANTEKS PH-F140SP. Ale tak jak napisałem Ci wcześniej - coś kosztem czegoś. Jeśli zależy ci na wydajności to ona nie idzie w parze z choinką :). Jestem na bieżąco z tematem bo 3 raz wymieniam cały zestaw chłodzenia razem z obudową.

Z tych 3 to Corsair chyba, że wolisz się użerać z zje....nym oprogramowaniem CAM do NZXT i mało znanym tworem od Gigabyta.

 

Edytowane przez QidinADM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.02.2020 o 00:02, QidinADM napisał:

NZXT Kraken 72 to praktycznie to samo co 62. W testach różnica jest na zasadzie błędu pomiarowego. Gigabyte to "ładna" zabawka :) jakoś nie mogę się przyzwyczaić do tworów typu ASUS, Gigabyte itp. Nigdy nie kojarzyliśmy ich z tego typu sprzętem. To co bym Ci doradził osobiście to zakup SilentiumPC Navis EVO ARGB 360. W testach wydajnościowych na stockowych wentylach to naprawdę topka. Jeśli planujesz wydać trochę więcej i nie zależy ci na choince to szedłbym w Corsair H150i pro + dokupił wentylatory PHANTEKS PH-F140SP. Ale tak jak napisałem Ci wcześniej - coś kosztem czegoś. Jeśli zależy ci na wydajności to ona nie idzie w parze z choinką :). Jestem na bieżąco z tematem bo 3 raz wymieniam cały zestaw chłodzenia razem z obudową.

Z tych 3 to Corsair chyba, że wolisz się użerać z zje....nym oprogramowaniem CAM do NZXT i mało znanym tworem od Gigabyta.

 

Zastanawiam się cały czas. Corsair jest solidny, to fakt, mocno się nad nim zastanawiam. Czy choinka - może nie festiwal pierdyliarda kolorów, chociaż wyświetlacz z temperaturą to ciekawa opcja - teraz NZXT wypuściło nowe Krakeny z takim wyświetlaczem, może pójdę w tym kierunku. Jeszcze mam trochę czasu. Do SilentiumPC nie jestem specjalnie przekonany :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę kup co ci się podoba. AiO mają to do siebie, że działają bardzo podobnie. Owszem jedne są lepsze, drugie gorsze ale do tego jeszcze dochodzi jaka obudowa, jakie wentylatory. Samo AiO nie załatwi sprawy jak wszystko będzie się w środku gotować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...