Skocz do zawartości
biggos

Pytanie odnośnie Ryzen 5 1600 AF

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jako, że jestem zupełnie świeżym użytkownikiem Ryzena 5 1600 AF i w ogóle  platformy od AMD mam pytanie. Do jakiej częstotliwości w trybie turbo dobija wzmiankowany Ryzen? Wg tego co wyczytałem to jest to max 3.6 GHz. U mnie, zarówno pod menadżerem zadań z Windows 10, jak i HWMonitor pokazuje, że procesor (nie podkręcony) wbija na 3980 MHz. Jakiś ewenement czy to norma? Druga sprawa  - na ile można podkręcić pamięci? Mam ze starej platformy (B250, G4560) 2x8 GB RAM od GOODRAM, o częstotliwości 2400 MHZ. W tej chwili stabilnie działają na 2733 MHz(chyba to taka wartość, nie jestem pewien, wiem, że na pewno powyżej 2700 MHz). Próbować kręcić je dalej? Jakie jest ryzyko uszkodzenia pamięci w wyniku zbyt wysokiego przetaktowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź. W sumie ciekawe, że na stockowym chłodzeniu mój procesor jeszcze nie przekroczył 50 st. C. Max jak na razie to 48 st. żeby było ciekawiej, to teraz procesor leciał na 3994 MHZ :) . Spróbuję podkręcić pamięci nieco bardziej, aczkolwiek nie wydaje mi się, żeby z 2400 dało radę dojść na 3200 MHZ.

P.S.

Jak na razie pamięci ze standardowych  2400 MHZ spokojnie działają na 3000 MHz. Chyba nieźle, 600 MHz więcej :)

Edytowane przez biggos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanie odnośnie aktualizacji BIOS na tej płycie głównej. Na stronie AsRocka, przy plikach BIOS do pobrania jest taki komunikat: *ASRock do NOT recommend updating this BIOS if Pinnacle, Raven, Summit or Bristol Ridge CPU is being used on your system.
*Before updating this BIOS, please also read the description in previous BIOS version. I teraz nie wiem, czy aktualizować BIOS czy nie (boję się problemów po aktualizacji). Sam mam wgrany BIOS 3.50, chciałbym zainstalować nowszą wersję BIOS, 3.90. Zmieniłem pamięci na Goodram Irdm Pro 3600  i mam problemy z utrzymaniem stabilnej pracy pamięci powyżej 3333 MHz. Być może nowsza wersja AGESA pomoże.

Edytowane przez biggos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...