Skocz do zawartości
Wektor222

Kupno komputera do gier. Proszę o pomoc.

Rekomendowane odpowiedzi

Można zaoszczędzić na karcie i brać KFA2 2070Super EX Gamer  black ed za 2319zł

Przy dzisiejszych cenach ssd 128GB ?  Dołożyć zaoszczędfzone zł do polecanego SSD NVME  większy i o niebo szybszy PNY 500GB M.2 PCIe NVMe XLR8 CS3030 za 399zł.

Nie wiem czy jest sens brać  bequiet DR 4 za 285zł do R3600 (wiele go nie podkręcisz jak każdego ryzena) chyba, że będzie zmiana procka w przyszłości na mocniejszy.

RAM też drogi wrzuciłeś . Weź np Crucial 16GB (2x8GB) 3600MHz CL16 Ballistix Black za 509zł . W xkom teraz niedostępny, ale z taką różnicą ceny można wyrwać w innym sklepie - albo nawet G.skill Ripjaws V 16GB 3200MHz, cl16 za ~390zł a to już 280zł w kieszeni.

PS.Jakby dobrze balansować cenami to można by zmienić R3600 na R3600X

Poza tym wrzuć do koszyka R7 3700X i taki koszyk wyślij z zapytaniem ile rabatu dostaniesz w wątku   Rabaty specjalne dla czytelników forum purepc

EDIT

Koszyk       https://www.x-kom.pl/lista/a7ba44szh

EDIT 2 

wczoraj, przy późnej porze zapomniałem dopisać, że w koszyku RAM Patriot'a dodałem ze względu na zbliżoną cenę Cruciala Balistix.

Jeśli chciałbyś nieco zaoszczędzić jeszcze można zmienić obudowę. Wiem , że najważniejszym kryterium dotyczących wyboru jest wygląd, a to kwestia gustu, a dopiero później pojemność i wentylacja, ale też można trochę "urwać" np.:

be quiet! Pure Base 500 Window Metallic Gray - 349zł,

be quiet! Pure Base 600 czarna z oknem - 399zł

bardzo dobre Phanteks'y

   Phanteks Eclipse P400A Tempered Glass DRGB Digital Black - 379zł

   Phanteks Eclipse P400 Tempered Glass czarna - 389zł

NZXT H510 Red - 359zł

Corsair Carbide Series 275R TG czarna - 359zł

...jest tego trochę  

Edytowane przez Dart9
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Wektor222 napisał:

Jeżeli wybrałbym ryzen 5 3600 to jakie chłodzenie by wystarczyło na utrzymanie optymalnej temperatury?

 

Fortis dałby radę.

Moja propozycja poprawiona https://www.x-kom.pl/lista/8ee736r7x

  • Thermal Grizzly Kryonaut 1g
  • be quiet! Dark Rock 4 135mm
  • be quiet! Pure Wings 2 140mm High-Speed
  • PNY 500GB M.2 PCIe NVMe XLR8 CS3030
  • AMD Ryzen 7 3700X
  • MSI B450 TOMAHAWK MAX
  • Seasonic Focus GX 650W 80 Plus Gold
  • KFA2 GeForce RTX 2070 SUPER EX Gamer Black Ed 8GB GDDR6
  • GOODRAM 16GB (2x8GB) 3600MHz CL17 IRDM PRO
  • SilentiumPC Signum SG7V EVO TG ARGB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wektor222  widzę, że zmieniłeś kartę na MSI gaming X Trio. Moim zdaniem nie warto dopłacać 500zł w takim budżecie. I będzie to element, który pierwszy wymienisz za rok czy dwa na nowsze nadchodzące karty.  Jednocześnie rezygnując z dobrego SSD i mocniejszego procka. 

Oczywiście to twoja decyzja :)

Zależy jakie gry i na jakim monitorze ( odświeżanie, rozdzielczość).  Do 99,5% gier wystarczy zestaw za około 5300zł z większym SSD 1TB, do tego obudowa. I będzie identycznie wydajny jak ten, który  skompletowałeś za 6230zł . Różnica w cenie ogromna a nie będzie zauważalnej różnicy w praktyce (w grach i programach). 

Edytowane przez Dart9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...