Skocz do zawartości
mawo74

GForce3 (bez Ti) ustawienia ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jako, ze królują nowsze karty to wątków dla mojej karty jest mało albo wcale, stąd moje pytanie:

 

Chciałbym poradzić się w sprawie optymalnego podkręcenia pamięci i rdzenia w GForce3 (bez Ti). Chciałbym mniej więcej wiedzieć jakie są jej paramtery maksymalne - aby czynić OC bez cienia wątpienia :)

 

Dzięki z góry za sugestie Panowie i Panie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da sie okreslic do jakiego poziomu uda ci sie podkrecic... podkrecaj co kilka MHz i rob 3DMarka... jezeli nie ma artefaktow i dziala stabilnie to znow podnies o kilka MHz. Jak dojdziesz do momentu w ktorym zaczna sie pojawiac bledy i/lub bedzie dzialalo niestabilnie zmniejsz o pare MHz...(tak rob i z pamiecia i z rdzeniem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jest pewien wzorek do obliczeń max prędkości pamięci. Pamięta ktoś?

 

Poza tym co jest bardziej podatne na uszkodzenia? Pamięć czy core?

 

Wiem jaka jest procedura kręcenia - ale ja pytam o konkretne dane, typu: ja mam pamieć na ..500Mhz a Core 300. Wtedy mam punkt odniesienia. Tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie wzorki ?

Krec swoja tak jak przykazano, az do osiagniecia bledow i wtedy bedziesz wiedzial jak i ile sie kreci.

Inaczej to jasnowidztwo, bez sensu, czasem bywa tak ze 2 identyczne modele kreca sie calkiem inaczej,nie ma wiec punktow odniesien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jest pewien wzorek do obliczeń max prędkości pamięci. Pamięta ktoś? 

 

Poza tym co jest bardziej podatne na uszkodzenia? Pamięć czy core?

 

Wiem jaka jest procedura kręcenia - ale ja pytam o konkretne dane, typu: ja mam pamieć na ..500Mhz a Core 300. Wtedy mam punkt odniesienia. Tyle.

sadze ze chodzi o to :

1000 : opoznienie pamieci (np. 3.3ns) x 2 (bo DDR)

wychodzi z tego maksymalna teoretyczna czestotliwosc pracy pamieci

jesli chcesz obliczyc transfer (MB/s) to:

(2x128bit) x (to co wyjdzie z powyzszego wzoru :2) : 8bit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sadze ze chodzi o to :

1000 : opoznienie pamieci (np. 3.3ns) x 2 (bo DDR)

wychodzi z tego maksymalna teoretyczna czestotliwosc pracy pamieci

Tak. I to jest naprawde teoretyczna czestotliwosc Bo w rzeczywistosci jest calkiem inaczej. Ja w swoim GF 4Ti4200 128MB 4.0ns podkrecam pamieci do 540MHz a powinno isc 500MHz max ;) (1000/4 *2)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, a ja jako, że miałem zwykłego GF 3, powiem tak: standardowe ustawienia to pewnie 200/460. Mój Leadtek zapylał maks. na 260/560, bez podnoszenia napięcia. Ale to był raczej dobry egzemplarz, a trzeba <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> pod uwagę, że zwykłe GF3 nieco gorzej się podkręcały i niejednokrotnie użytkownicy Ti 200 potrafili więcej wyciągnąć. Masz jakiś odnośnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...