Jump to content
Sign in to follow this  
trbrdm

24" fhd 144hz + 24" qhd 60/75hz ?

Recommended Posts

Hej, 

chciałbym stworzyć sobie zestawik, tylko nie do końca jestem pewien jaki.

Zastosowanie, codziennie 8h pracy zdalnej, później 2/3h grania w multi (cs / lol / wot). Brak filmów i gier AAA bo do tego mam tv i ps. Póki co monitory używane tylko przez stacje dokującą z hp envy 13 i służbowym hp g5 450, w przyszłości planuję złożyć PC.
Chciałbym 2 monitory (prawie?) identycznie wyglądające, 1 do grania 144hz, drugi obok 2k który bardziej służyłby do przeglądania internetu prywatnie, oraz byłby głównym w pracy. Czy takie rozwiązanie ma sens i czy jest sens brać 144hz skoro póki co i tak stacja blokuje do 60hz oraz czy te laptopy uciągną 2k, używając przeglądarki / office'a.

Dlaczego 24", 2k? Obecnie korzystam z aoc i2460pxqu + aoc i2360pxqu i wszystko wydaje mi się tam ogromne. Nie odrzucam też opcji 2x 27" ale to już za dużo ekranu i miejsca w pokoju.

 

Budżet najlepiej do 2k za oba, ale jeśli się okaże że 3.5k to minimum zaczekam i dozbieram. Matryca raczej IPS.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A nie lepiej jeden 27 cali 1440p 144Hz? Dobry zarówno do pracy jak i potem 144Hz przyda się do LoLa i CSa, sam tak mam. Przedtem miałem 2x 24 cale 1080p i zdecydowanie wolę jeden większy, bez ramek itd.

Edited by Firedash

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciężko mi powiedzieć bo nie miałem w praktyce kontaktu z takim monitorem, ale w moim wyobrażeniu 2 monitory wydają się wygodniejsze niż 1 większy z większą rozdziałką. 
Korzystałem tydzień z ultrapanoramicznego 34" lg i było to dla mnie męczące.

Share this post


Link to post
Share on other sites

34 cale to już zupełnie inny monitor, sam nie wiem czy dałbym radę przyzwyczaić się do takiego dużego ekranu. 27 cali choć na początku może wydawać się duże, to po jakimś czasie wydaje się idealne. Przy 24 po dłuższym czasie miałem poczucie, że jednak są lekko za małe.

Znajomy kupił kiedyś 3x 24 cale fullhd i narzekał, że to jednak nie to samo co jeden większy monitor, chyba je sprzedał. Ale naturalnie każdemu podpasuje co innego. To co trzeba wziąć pod uwagę, że pierwsze wrażenia nie zawsze będą prawdziwe. Do dzisiaj pamiętam jak przerzuciłem się z 22 na 24 cale i wydawało mi się, że ten monitor jest wręcz ogromny 🙂

Edited by Firedash

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szybko to sobie przemyślałem i jednak muszą być to dwa monitory 2x 24" bo 27" + 55 oled daje 2.5m a to za dużo do pokoju, a 1 monitor będzie męczący przy mojej pracy (co chwilę łącze się zdalnie do innych jednostek).

 

Więc temat wraca 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.