Skocz do zawartości
MakaronekPL

Laptop do grania do 9k

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Mam obecnie stacjonarkę (i7+rtx2070 super), ale z uwagi na zakup kampera potrzebuję coś mobilniejszego, na czym jednak dam radę pograć w deszczowe dni.

  • Nie chciałbym za bardzo schodzić z grafiką - więc "pełne" laptopowe rtx 2070 to minimum (choć fajnie by było 2070s, które i tak w lapku chyba jest trochę wolniejsze). Ale też wiem, że desktopowego poziomu tym nie zrobię - chciałbym, żeby jednak różnica nie była dramatyczna
  • Matryca odświeżanie min. 120Hz, IPS, dobre rgb
  • Wielkość obojętne, chociaż full hd i 15.6 wydają się najlepszą kombinacją do tych parametrów
  • Procek obojętny (chętnie bym wziął ryzena, ale niestety nie ma do nich mocnych kart)
  • Wydajne chłodzenie (miałem kiedyś pełnego predatora, który miał tę samą specyfikację co helios ale był o 1000 zł droższy przez chłodzenie, i to był jeden z lepszych wydatków 1000 zł jak widziałem co przechodzi kolega z heliosem i drugi z MSI)
  • Fajnie jakby była jakaś fajna klawiatura

 

Nie zależy mi za bardzo:

  • na wielkości
  • na wadze
  • na kamerze
  • na głośnikach

 

Nie chcę:

  • MSI, nie lubię tych lapków po prostu

 

Mam obecnie dwa typy, chciałbym, żebyście coś o nich powiedzieli, wyprowadzili mnie z błędu, albo polecili coś lepszego

  • Pierwszy to g531gwaz357 Asus Strix III w komputroniku za 7299 z i7 i pełnym rtx 2070 - nie rozumiem, czemu jest taki tani - co jest w nim takiego złego? Nie kumam czemu jest też tańszy o 700 zł od tego samego modelu z końcówką 102T
  • Drugi to Triton500 PT515-52 z 10750H, więcej ramu i przede wszystkim RTX2070 super za 8999 w xkomie (może gdzieś znajdę taniej)

więc:

  • Czy coś lepszego mogę znaleźć za 7300 zł z tym pełnym 2070 niż ten asus?
  • czy coś tańszego mogę znaleźć z 2070S niż ten Acer? (nie potrzebuję aż tak bardzo małych gabarytów tritona)

 

 

 

Edytowane przez MakaronekPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tańszego niż Triton teoretycznie się znajdzie, ale już z gorszą matrycą. Acer wkłada całkiem dobre ipsy do swoich lapków, a asus wkłada te słynne evw, którym bliżej do tn niż ips. Ja na twoim miejscu szedłbym w kierunku Acera. Tym bardziej jednak polecam iść w stronę Superki, niż zwykłej 2070. A co do ceny, możesz na naszym forum napisać do xkomu na pw i dostałbyś jakiś kod rabatowy - zawsze coś taniej uda się ugrać. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Saper11 napisał:

Najbardziej szczegółowe testy laptopów, jakie czytałem są na notebookcheck - warto zerknąć 

akurat tritona 500 z tym GPU nie mają właśnie, a maxQ (które mają) nie jest zbyt miarodajne (wiadomo, że będzie chłodniej niż na pełnej superce). Ale tak referencyjnie na tle konkurencji o takich samych parametrach wypada równie dobrze jak Razery, a niekiedy nawet lepiej. Dobrze to wygląda w sumie, tylko drogo jak pierun... (choć jak na parametry i kompaktowość to nieźle) ? napisałem do Xkomu, zobaczymy

 

i potwierdza się to co pisał roar - świetna matryca w kwestii czerni, gamutu, reakcji. Chociaż miałem kiedyś monitor acera 165Hz i mam też Aorusa Fi27Q i gigabyte tego acera zjada na śniadanie jakością obrazu - ale może to jak porównywanie BMW5 do mercedesa C klasy - nie marka jest problemem, tylko level ?

próbuję się jeszcze rozglądać za Omenem 15 - też wygląda na dobrą matrycę, nieco bardziej cudaczny wygląd ale raczej polecany.

Pytanie jeszcze, czy zamiast w 70super nie iść w 80maxq? Wydajność pewnie mniej więcej zbliżona, a pewnie termalnie maxq o wiele lepiej wypada, i kiedyś też będzie pewnie łatwiej sprzedać

 

[edit] jeszcze na Euro jest niezła promocja na Zephyrusa S GX531GX - 8699 brutto zamiast 10500 i dodatkowo mam 2.5% cashbacku z goodie. Nie umiem tylko rozsądzić, czy tam jest 2080 czy 2080MQ, ale nadal w tej cenie ciężkie do pobicia. Matrycę też ma niezłą, jedyna duża wada jaką znalazłem to brak G-Sync z tego co czytam

 

[edit2] jeszcze rzucił mi się w oczy Omen 17 z pełną 2080 i tak się zastanawiam nad nim bo kosztuje też gdzieniegdzie poniżej 9000. Niby mam monitor (tego Aorusa), ale w kamperze 15.6 cali może być trochę mało, jeśli z niego będę chciał zrobić maszynę do pracy, tv i netflxa i gier. Co sądzicie o takich HPkach?

Edytowane przez MakaronekPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do kogo się odezwać w kwestii tych rabatów xkoma? bo coś cisza, i nie wiem czy nie wezmę Omena (chociaż wolałbym wziąć lapka w xkomie z uwagi na możliwość zwrotu na działalność gdyby mi nie przypasował do końca - zwykle nie zwracam rzeczy, ale lapka za 9000 wolałbym móc zwrócić jakby coś)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, Triton 500 kupiony w XKomie (swoją drogą dostałem kod niedługo po tym jak zamówiłem w pełnej cenie ;))

Ale Xkom jak zwykle dał radę w kwestii obsługi, czasu wysyłki, wszystko z oryginalnymi plombami

Sam laptop super - tak na gorąco:

oferta

  • Naprawdę świetna matryca - nie mam narzędzi pomiarowych ani jakiegoś czułego oka, ale w teście Eizo względem mojego (w sumie niezłego monitora) FI27Q 165Hz parametry wydają się lepsze (mniej smuży, lepsza gamma, ta separacja barwowa, gdzie są 2 kwadraty zbliżone do siebie w zasadzie jeszcze rozróżniam przy różnicy 1 stopnia, w Aorusie zlewają się przy 3-4)
  • Zaskakująco fajna klawiatura - mam mechanika Corsaira i to w sumie pierwsza klawiatura w lapku, którą mogę znieść żeby nie budzić narzeczonej ? Podświetlenie osobne dla każdego keya mega fajne
  • Wygląd - nareszcie laptop, który oprócz zastąpienia desktopa, bez wstydu da się wyjąć na spotkaniu biznesowym. Wzbudza zaciekawienie, ale nie szyderę (w odróżnieniu do poprzedniego predatora, którego woziłem w walizce na kółkach ;))
  • Wydajność i chłodzenie - bardzo przyzwoicie

 

Z wad -

  • przydałyby się do nich stacje dokujące, szczególnie, że jest dość mobilny i ciągłe odpinanie kabli męczy
  • ładowanie lepiej jakby było USBC a nie okrągła wtyczka Acera
  • Brak czytnika SD
  • Więcej portów mogłoby być z tyłu lub z lewej
  • Głośniki do wyrzucenia

 

Zalety jednak mają duże znaczenie, a wady to detale.

Nie ma obecnie w xkomie nic lepszego w tym przedziale jakość/cena, a poza xkomem nie będę ryzykował wywalenia 9 tys w błoto żeby mi morele czy inne badziewie przysłało szrot po 10 zwrotach bez możliwości zwrotu

 

Aha, no i oczywiście zapomniałem o najważniejszym - bardzo dziękuję za pomoc, zaglądam na to forum średnio raz na 3 lata (jestem stary i już nie mam tyle czasu na sprzęt) i zawsze jest pomocnie i miło.

Edytowane przez MakaronekPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...