Skocz do zawartości
A7x

PC do gier i pracy ~5/6k PLN(prośba o ocenę koszyka)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanowne Grono,

obecnie jestem na etapie składania dla siebie nowego PC w kwocie do 5k/6k PLN. 
Mój monitor, to ASUS TUF VG259Q 24,5" (Full HD) 144 Hz. 
Zastosowanie, to głównie gry, ale też praca, czasami wpadnie jakiś film itp. 
Obecnie posiadam tylko jeden monitor, natomiast w planach mam zakup drugiego - rozważam, czy nie byłoby rozsądnie kupić coś o większej rozdzielczości i w 27". 
Karta i podzespoły są na tyle wydajne, że pewnie przy FullHD grafika może się nudzić?


Złożyłem z pomocą Kolegów taki oto zestaw:   Koszyk Proline


W koszyku zmieniona zostanie karta na RTX3070 FE o ile uda mi się ją upolować 15.10 na premierze. 
Nie wiem też co z procesorem: wychodzą nowe Ryzeny 4xxx, kwestia otwarta na ile to zmieni moje plany. 
Prośba o ocenę, czy taki zestaw ma ręce i nogi. 

Przede wszystkim:

1. Czy zasilacz może zostać 650W, czy lepiej kupić 750W? Czy większy zasilacz będzie kłopotliwy? Zakup planuję na 5-6 lat, nie chciałbym, żeby okazało się, że jest "na styk". 

2. Czy płyta główna jest prawidłowo dobrana i będzie dobrze współpracować z Intelem? Czy może lepiej wybrać coś innego? 

3. Czy coś warto zmienić w tym zestawie? Nie chciałbym, żeby któryś z elementów zestawów ograniczał jakiś inny. 

4. Mam dylemat z proesorem: Ryzen 5 3600 czy Intel  i5-10400F zakładając, że nie kupię nowej serii (kwestia kosztów i opłacalności).
Jeśli Ryzen, to jaka płyta główna? 

 

Będę bardzo wdzięczny za Wasze sugestie i podpowiedzi ?

Pozdrawiam,

Tomek 

Edytowane przez A7x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z postępów ze składaniem budy udało mi się kupić:

1. Zasilacz Seasonic FOCUS GX-750 80Plus Gold 750W (ustrzelony w fajnej cenie)

2. Obudowa SilentiumPC Regnum RG6V TG Pure Black 

3. Adata SSD XPG SX8200 PRO 1TB M.2 NVMe 2280 ASX8200PNP-1TT-C

 

Pozostało do kupienia z rzeczy, które mam już wytypowane i mogę dokupić przed ewentualnymi premierami nowych Ryzenów:

1. Chłodzenie procesora Gelid Phantom Black (tu można pokusić się o ewentualną zmianę)

2. Pamięć Patriot Viper DDR4 16GB (2x8GB) 3733MHz CL17 PV416G373C7K (?)

3. Dysk Seagate SkyHawk ST3000VX009 3TB sATA III 5900RPM 256MB zmiana na: Seagate BARRACUDA 2TB 7200obr. 256MB 

 

Odnośnie ram'u: czy warto brać te Viper'y, czy może lepiej Crucial Ballistix 3600 MHz DDR4 DRAM  16GB (8GBx2) CL16 BL2K8G36C16U4B (Black) ? 

Kupował ktoś z Was podzespoły z Amazon'u? 
Pytam, bo czasami są fajne promocje, kwestia tylko co z ewentualną gwarancją. 


Na procesor i płytę główną poczekam do premiery nowych Ryzenów, licząc, że cokolwiek to wniesie nowego, albo przynajmniej spadki cen obecnych procesorów. 

Grafika: polowanie 15.10 ?

Edytowane przez A7x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie: jaką kartę graficzną warto kupić na około 5/6 m-cy, żeby przeczekać szaleństwo z RTX 30xx?
Może być używana z ok. roczną gwarancją, byle mi uciągnęła CoD Warzone na 1080 144Hz na przyzwoitych ustawieniach. 

Zależy mi na karcie, która możliwie najmniej straci na wartości (2-3 stówki) i po tych kilku miesiącach sprzedam ją bez żalu. 

 

Patrząc na to, co się wyrabia szansa na zakup 3070 FE jest dosyć niska, na dodatek czytając jakie beta-testerzy (czytaj pierwsi użytkownicy) napotykają problemy, to wolę poczekać na spokojnie na styczeń/luty i wtedy kartę wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...