Jump to content

Recommended Posts

Witam niedawno zakupiłem laptopa Legion Lenovo Y540-15 który posiada i7-9750H/8GB RAM/480SSD/GTX1660TI. Mam wrażenie, że laptop wyciaga za mało fps. Przed zakupem ogladałem filmiki na yt z xkomu w którym testowano owego laptopa. Na tym filmiku laptop w fortnite na średnich ustawieniach wyciągał 300fps u mnie na niskich jest to 160 ze spadkami do 90, tak samo jest w cs go. Na filmiku średnie fps wynosiły 410 u mnie jest to 350 ze spadkami do 200. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Są dwie opcje, albo tak jak przedmówca napisał masz włączony tryb oszczędzania energii, dzięki czemu procesor jak również karta pracuje np z 30%swojej możliwości aby zachować jak najdłuższy czas pracy na baterii. Albo przegrzewa się. Jednak bez pokazania wykresów z HWINFO to tylko takie gdybanie. Mój brat miał Msi gl75 chyba z tym samym procesorem i kartą graficzną i wiem, że gry na prawdę świetnie mu chodziły. Aż sam w szoku byłem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najlepiej wejść w Menu start- Wpisać "Wybierz plan zasilania"  - Wysoka wydajność. Po ustawieniu tego uruchomić jakąś grę z którą masz problemy w oknie tak abyś mógł zobaczyć jak używany jest procesor bądź karta. Ewentualnie możesz ściągnąć msi afterburner i ustawić aby pokazywało te parametry w trakcie gry. Bo może być też tak, że procesor nie wchodzi w tryb turbo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W HWINFO w zakładce sensor sprawdź jakie taktowania osiąga procesor i grafiki.

Zapuść jakąś grę lub benchmarka i sprawdź zwłaszcza wartość "maximum"

 

Z tego ca zauważyłem u siebie, mino niskich temperatur i "największa" wydajność" mój laptop też nie osiąga maksymalnych wartości ale mi to nie przeszkadza bo względem komputera stacjonarnego jest kilka razy szybszy.

001.PNG

002.PNG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...