Skocz do zawartości
Mondragor

Problem z Patriot Viper na Ryzenie 2400G

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam złożony komputer salonowy na płycie Asrock AB350 Gaming-ITX/ac z procesorem Ryzen 2400G. Pamięci to Patriot Viper PC4-24000 2x4GB.

Komputer chodził sobie bez problemu koło rok czasu, aż gdy nie pomyślałem żeby spróbować pograć w jakieś gierki na nim. Pierwsze co to zacząłem przyglądać się pamięciom - jako że od nich w dużej części zależy wydajność grafiki.  Okazało że standardowo w Biosie miały ustawione taktowanie 2100MHz. Zdecydowałem się wgrać profil XMP2.0, no i do tego momentu Windows zaczął się wywalać, nawet bez zbytniego obciążenia. Nawet program testujący z Windowsa wykazał problemy. Prośba o pomoc - od czego zacząć popuszczanie parametrów pracy?

 775916299_Screenshot2020-09-30014005.png.4986e73d37447ecfc3ca0e4b2d1cf112.png

Screenshot 2020-09-30 014253.png

Screenshot 2020-09-30 013835.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sciagnij sobie TM5 szybciutko wyłapuje błędy i na poczatek wrzuc duże opóźnienia 18-20-20--36 i wrzuc luzne trfc zobacz czy wskocza na 3000 i czy będą błędy

 

Pamietaj ze nie zawsze warto na siłę zwiekszac taktowanie, czasem lepiej zjechac krok nizej i zmniejszac timingi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...