Skocz do zawartości
Atreusster

W miarę cichy komputer do grania (sama buda) - okolice 4700 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zakupić komputer stacjonarny w okresie do połowy listopada br., czyli dziękujemy za wpisy w stylu: Teraz się nie opłaca, poczekaj 5 lat do premiery Ryzena 10 i Xboxa Super XXX. Co do listopadowej premiery Ryzenów - znamy już wstępne ceny i biorąc pod uwagę moje możliwości finansowe, mogę liczyć najwyżej na obniżkę m.in. serii Ryzen 5.

Jeśli ktoś nie przeczytał tematu, to wklejam jeszcze raz: W miarę cichy komputer do grania (sama buda) - okolice 4700 zł.

Przede wszystkim do gier singlowych (praktycznie większość gatunków), w szczególności tych wysoko cenionych zarówno przez recenzentów jak i samych graczy. Ustawienia wysokie, ultra niekoniecznie. FullHD, gdyż taki mam monitor (iiyama ProLite X2483HSU) i nie planuję go zmieniać w ciągu następnych paru lat. Jeśli kogoś to interesuje, posiadam PS4, a o jego następcy pomyślę najwcześniej za 3-4 lata.

Komputer będzie stał na biurku, dlatego zależy mi na tym, aby nie buczał mi w ucho ani nie wprowadzał mebla w wibracje. Czemu nie na podłodze? Duży ruch, kurz, sierść kota itd.itp. Okno i RGB nie interesują mnie, liczy się to co jest na ekranie monitora :).

Poniżej przedstawiam dwa zestawy, które biorę pod uwagę:

I zestaw

Procesor - Intel Core i5-10400F, 2.9GHz, 12 MB, BOX
Chłodzenie CPU - be quiet! Shadow Rock 3
Płyta główna - Gigabyte Z490 UD
Karta graficzna - Gigabyte GeForce RTX 2060 OC 6GB GDDR6
Pamięć RAM - Patriot Viper 4 BLACKOUT, DDR4, 16 GB, 3600 MHz, CL17
Dysk SSD - Kingston A2000 1 TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen3 NVMe
Zasilacz - BitFenix Whisper M 650W
Obudowa - be quiet! Pure Base 500 Black
Dodatkowe wentylatory - 2x be quiet! Pure Wings 2 PWM (140mm, jeden na górze, drugi z przodu)

II zestaw

Chłodzenie CPU, pamięć RAM, dysk SSD, obudowa i dodatkowe wentylatory te same jw.
Procesor - AMD Ryzen 5 3600, 3.6GHz, 32 MB, BOX
Płyta główna - Gigabyte B550 AORUS ELITE
Karta graficzna - Gigabyte GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6
Zasilacz - BitFenix Whisper M 550W

Czemu płyty z Gigabyte? Bo w tym roku jakoś głośno jest o tym, jak MSI, ASUS i AsRock traktują swoich klientów. Poza tym, za 4-5 lat może będę chciał wymienić procesor lub grafikę na mocniejsze wersje, stąd taki socket.

Czemu I zestaw ma taki zasilacz? Może kalkulator PSU z be quiet! nie jest do końca miarodajny, ale wskazał mi wyraźnie, że zestaw Intela z RTX 2600 potrzebuje znacznie więcej mocy niż Ryzen z GTX 1660. Zależy mi też na tym, żeby w razie awarii zasilania nie rozwalił się cały komp (przyzwoity UPS nie jest tani).

Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki, sugestie itd.

Edytowane przez Atreusster
Dopiero teraz zauważyłem błędną kwotę w temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...