Skocz do zawartości
darthkurak

PC do 4k

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim.

Chciałbym zakupić komputer do gier (czekam na Cyberpunka), który będę mógł podpiąć do telewizora 4k.

- może być używany (nowy również)

- nie potrzebuję 120 fps'ów, na chwilę obecną zadowolę się i 30'oma, byle stabilnymi, wchodzi w grę obniżanie detali

- ma być możliwość łatwego przepięcia później na karty rtx 3070/3080 (więc zasilacz uwzględniający ich moc)

- podstawka gdzie będzie możliwość wpięcia nowej generacji procesorów (ryzen 3 czy intel 11th) 

- nie ma dla mnie znaczenia czy intel czy amd

- fajnie by było mieć obudowę cichą. Nie jest to jakiś ultra wymóg, bo buda będzie stała w salonie podpięta to tv, ale hałasu poziomu ps4 pro na The last Of Us 2 nie chciałbym osiągnąć ?

Budżet? Nie ma sztywnego. Jestem fanem podejścia optimum cena/jakość. Nie potrzebuję bajerów, ledów i high ultra komponentów. W podkręcanie też raczej nie będę się bawił. Chcę kupić, postawić i nie grzebać w tym przez x lat (po za jakimiś prostymi wymianami). Oczywiście, jeżeli za podkęcaniem idzie ucięcie ceny czy oszczędności - to wtedy nie ma problemu. Ale chodzi o to, że nie chcę kupować kompa dla "podkręcania" 
Byłbym wdzięczny za pomoc! ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie na bazie mojej wiedzy i obecnych cen złożyłem coś takiego:

https://www.x-kom.pl/lista/kcdq22dxz

Strasznie  mi się nie podoba zakup rtx 2070 super, jak pewnie na początku roku okaże się, że ceny polecą na łeb i szyję, a dostępność 3080/3070 będzie o wiele lepsza. Patrzyłem na używki, czy to 2070/2080 czy 2080 ti, ale niestety już jest tego mało, i raczej w niekorzystnych cenach. No chyba, że danie 3100-3300 za używkę 2080 ti ma jeszcze sens? 
Coś byście zmienili w tym zestawie? Gdzie też najlepiej kupować (najtaniej?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu kupiłbym duuużo tańszą (do 1000)kartę graficzną na czas do pojawienia się RTX3070.  Nvidia zapowiedziała, że 3070 ma być w nieznacznie większych pieniądzach niż wybrana przez Ciebie 2070S. Przez te 2-3 miesiące przemęczyłbym się w FHD, a zawsze zostanie parę groszy w kieszeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On 10/17/2020 at 1:37 PM, darthkurak said:

A jak to jest z płytami AMD - takie B550 daje gwarancję wsparcia następnych 3 generacji? 

Z tym 2600 lepszym od intela to chyba przesada. 10400f według testu purepc wygrywa i z 3600...

aktualne płyty nie wspiorą kolejnych generacji po Zen 3 (Ryzen 5000), bo AMD zmienia podstawkę, ale z dobrym aktualnym Zen 2 (lub Zen 3) spokojnie pograsz wiele lat na 4k - w wyższych rozdzielczościach CPU nie jest tak ważne

Nie polecałbym Ryzen serii 2000, nawet Ryzen 3100 lepiej się sprawuje w grach od Ryzen 2600x (a jest znacznie tańszy, nowszy i energooszczędny)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...