Jump to content
Sign in to follow this  
Grecja

RX 5700 XT Sapphire Pulse - czarny ekran podczas instalacji sterowników

Recommended Posts

Witam, z racji tego że już nie mam pomysłów co zrobić aby zmusić mojego rx 5700 xt do instalacji sterowników pytam was, czy może ktoś spotkał podobny problem.

Próbowałem już chyba wszystkiego. Przesiadłem się z gtx 1060, więc wszystkie sterowniki od NV zostały usunięte przed włożeniem karty AMD. Pobrałem ze strony producenta Adrenialin 20.11.1, po czym ochoczo przystąpiłem do instalacji. W trakcie jej zostałem poinformowany że ekran będzie się wyłączał i włączał. Niestety podczas instalacji jedynie zgasł i już się nie włączył. Próbowałem z wcześniejszymi sterownikami 20.9.1 ale sytuacja się powtarza. W połowie instalacji wyskakuje czarny ekran i nic się nie dzieje. Próbowałem też za pomocą Driver Booster 8.1 pobrać sterowniki, ale tam występuje to samo... Nie wiem co jeszcze mogę zrobić.

Profilaktycznie podam specyfikacje kompa:

Płyta główna 0 MSI H310M PRO-VH

Procesor : i5 9400f

Ram - 2x8 GB Goodram.

Monitor to zwykłe 24 cale 60hz samsunga podpięte pod HDMI

Z góry dzięki za pomoc

Spróbuj na początek Display Driver Uninstaller. Teoretycznie usuwanie przez windows nie powinno być szkodliwe, ale czasami się i tak zdarza. Jeżeli coś usunie, to następnie użyj ccleaner, i usuń śmieci (pisze tak ogólnie, bo chyba wiesz jak używać ccleanera). Po tych czynnościach spróbuj zainstalować sterowniki ponownie.

Edited by VikLin
musiałem dopisać zdanie

W dniu 28.11.2020 o 01:41, VikLin napisał:

Spróbuj na początek Display Driver Uninstaller. Teoretycznie usuwanie przez windows nie powinno być szkodliwe, ale czasami się i tak zdarza. Jeżeli coś usunie, to następnie użyj ccleaner, i usuń śmieci (pisze tak ogólnie, bo chyba wiesz jak używać ccleanera). Po tych czynnościach spróbuj zainstalować sterowniki ponownie.

Dzięki za odpowiedź. Wyżej wymienione rzeczy robiłem (te same programy) i dalej było to samo. Karty pozbyłem się po 4 dniach, poszła do zwrotu. Jeszcze raz dzięki.