Skocz do zawartości
michalak

Przesiadka na LCD

Rekomendowane odpowiedzi

tyle że za 1500 kupujesz full-wypaśny monit CRT z zaje.istą jakością obrazu.

za 1500 można kupić co najwyżej średniej klasy 15 calówkę, średniej-niższej może.

Nie.Mylisz sie.Za 1500pln mozna kupic zajedwabisty monitor LCD bez sladu smuzenia,swietnie sprawdzajacy sie w szybkich grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam ten topic i odnosze wrazenie ze wiekszosc z was formuluje swoje mysli bez poparcia ich faktami. Niektorzy slyszeli inni gdzies czytali, ze LCD smuzy ze nie da sie filmow ogladac i grac... itd. Tak sie sklada, ze mialem kilka monitorkow CRT w swoim zyciu i nie powiem dobre byly jak na nich pracowalem, ale od 3 lat mam LCD, ten ktory posiadam teraz jest moim 2 i nie zamienilbym go na zaden CRT. Siedze po kilka godzin przed kompem i nie wiem co to jest lzawienie i bol oczu, co dosc czesto zdarzalo sie wczesniej. Proponuje wam posiedziec kilka dobrych godzin przed CRT, a potem presiasc sie na LCD i wtedy wrocimy do dyskusji. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle że za 1500 kupujesz full-wypaśny monit CRT z zaje.istą jakością obrazu.

za 1500 można kupić co najwyżej średniej klasy 15 calówkę, średniej-niższej może.

w sumie to mam juz taki monitorek CRT a teraz chce lcd trzeba zaczac dbac o wzrok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie SONY monitor z kineskopem TRINITRON to zobaczysz roznice. Z pewnoscia sredniej klasy LCD nie ma lepszego obrazu.

]I tu pozwole się nie zgodzić- widziałem kilka monitorów na kineskopie sony trinitron i JEDYNE w czym byłe lepsze to odwzorowanie kolorów (mój LCD ma problemy z odcieniami czarnego) - ale ostrość, jasność itp.. są słąbsze niż na moim LCD ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam ten topic i odnosze wrazenie ze wiekszosc z was formuluje swoje mysli bez poparcia ich faktami. Niektorzy slyszeli inni gdzies czytali, ze LCD smuzy ze nie da sie filmow ogladac i grac... itd. Tak sie sklada, ze mialem kilka monitorkow CRT w swoim zyciu i nie powiem dobre byly jak na nich pracowalem, ale od 3 lat mam LCD, ten ktory posiadam teraz jest moim 2 i nie zamienilbym go na zaden CRT. Siedze po kilka godzin przed kompem i nie wiem co to jest lzawienie i bol oczu, co dosc czesto zdarzalo sie wczesniej. Proponuje wam posiedziec kilka dobrych godzin przed CRT, a potem presiasc sie na LCD i wtedy wrocimy do dyskusji. :wink:

Otóż to, komfort pracy jest nieporównywalnie lepszy, a mit o smuzeniu to może w pierwszych LCD teraz tego już raczej niema.

 

BTW, czy oriętuje się ktos jak takie cacka kasztują w Austri? Czy wyjdze taniej niż u nas? (interesują mnie 15").

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadacze dobrych monitorów CRT (klasy high end), np. ja, nie będą mieli dylematów związanych z wyborem odpowiedniego modelu LCD, bo to się poprostu im nie opłaca (zarówno pod względem ceny jak i parametrów obrazu oraz ergonomii).

To tak jak w takim powiedzonku: zamienił stryjek siekierę (CRT) na kijek (LCD) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle że za 1500 kupujesz full-wypaśny monit CRT z zaje.istą jakością obrazu.

za 1500 można kupić co najwyżej średniej klasy 15 calówkę, średniej-niższej może.

bzdury opowiadasz

 

za 1300 mozesz juz kupic belineę 101570 z matrycą mitsubishi i czasem 9/16ms i zapewniam ze nie ma smuzenia w zadnych grach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niewazne jak drogi CRT i tak psuje wzrok

jakoś nie stwierdziłem tego u siebie

to juz nawet nie chodzi o stwierdzanie tak poprostu jest taka jest budowa lampy kineskopowej i tego nie przeskoczysz na zadnym monitorze CRT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakies dwa miechy temu zmienilem Sony E100 na Baline 101556... Moje zdanie jest krotkie nigdy wiecej CRT... Na Belinei sa duzo lepsze kolory, jest jasniejsza, nie meczy wzroku, lepsza geometria obrazu... jeden jedyny minus to kat widzenia, musze sobie zestawic panel troche nizej zeby moc tv'ka z wyra ogladac :) ale dzieki jego wadze nie jest to problmem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle że za 1500 kupujesz full-wypaśny monit CRT z zaje.istą jakością obrazu.

za 1500 można kupić co najwyżej średniej klasy 15 calówkę, średniej-niższej może.

bzdury opowiadasz

 

za 1300 mozesz juz kupic belineę 101570 z matrycą mitsubishi i czasem 9/16ms i zapewniam ze nie ma smuzenia w zadnych grach

Ok przekonaliście mnie do tego LCD :P ale teraz pytanka odnośnie tej Belinei :

1) czy rzeczywiście nie smuży - nie gram w super szybkie gry typu UT2003 czy Q3 ale w GTA VC czasem pykam i chodzi mi o to żeby w tej grze i podobnych nie było takich wybryków

2) czy ten monitor rzeczywiście jest taki jasny tzn obraz ??

3) czy ktoś słyszał o takim czymś że Belinea daje gwarancje na brak martwych punktów ?? Wiem że jakas firma daje ale nie jestem pewny czy własnie ta

4) czy wybralibyscie beline 101570 czy Iiyama Prolite E380S ???? bo ceny podobne a ta Iiyama ma 23 ms czyli cosik lepiej niz Belinea ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam ten topic i odnosze wrazenie ze wiekszosc z was formuluje swoje mysli bez poparcia ich faktami. Niektorzy slyszeli inni gdzies czytali, ze LCD smuzy ze nie da sie filmow ogladac i grac... itd. Tak sie sklada, ze mialem kilka monitorkow CRT w swoim zyciu i nie powiem dobre byly jak na nich pracowalem, ale od 3 lat mam LCD, ten ktory posiadam teraz jest moim 2 i nie zamienilbym go na zaden CRT. Siedze po kilka godzin przed kompem i nie wiem co to jest lzawienie i bol oczu, co dosc czesto zdarzalo sie wczesniej. Proponuje wam posiedziec kilka dobrych godzin przed CRT, a potem presiasc sie na LCD i wtedy wrocimy do dyskusji. :wink:

Swieta prawda.

 

A tak swoja droga to jak z trwaloscia LCD. Sa one mniej, tak samo czy wiecej wytrzymale. Na Tomshardware :D (wszystko tylko tom, tom, tom) byl artykul na temat kropek na ekranie i gwarancji. Okazuje sie ze kazdy producent inaczej do tego podchodzi. Nie wiem jak wy ale ja bym chyba bym ocip.al jak bym mial czerwona kropke na ekranie i nic sie z tym nie dalo by sie zrobic. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coz...kumpel ma Neca 17 LCD sporo kasy za niego dal...czas reakcji ma bardzo dobry... Jednak gdy gralem w GTA to hm...wyraznie bylo widac smuzenie...filmow na nim nie ogladalem...za to ostrosc itp miodzio..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coz...kumpel ma Neca 17 LCD sporo kasy za niego dal...czas reakcji ma bardzo dobry... Jednak gdy gralem w GTA to hm...wyraznie bylo widac smuzenie...filmow na nim nie ogladalem...za to ostrosc itp miodzio..

pamiętasz może co to był za model? :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki wedlog was jest najlepszy producent LCDs ?

nie ma takiego :P - bo zalezy od kogo dany producent wezmie matryce (w sumie o ile pamietam tylko 4 firmy je produkuja) a i dobra matryca to jeszcze nie wysztko bo kiepskie lampy lub lipna elektornika moze dac znac o sobie a nawet zle skrecona obudowa (nacisk z inn sila na matryce po przeciwnych brzegach) itd

 

Ok przekonaliście mnie do tego LCD  :P ale teraz pytanka odnośnie tej Belinei :

3) czy ktoś słyszał o takim czymś że Belinea daje gwarancje na brak martwych punktów ?? Wiem że jakas firma daje ale nie jestem pewny czy własnie ta

chyba nie ta - tez tak myslalem ale oni maja jakies wytyczne odnosnie uszkodzonych pixeli i subpixeli - jezeli takowe sa w okregu na srodku matrycy (srednicy nie znam) to wymienaja a po brzegach dopuszczaja uszkodzone piksele i subpiksele zgodnie z norma ISO 13406-2 dla paneli klasy II (chyba)

 

nawet EIZO (ze swoimi "chorymi" cenami) dopuszcza uszkodzone piksele http://www.eizo.pl/support/serwis/contents...ml?page=defekty

 

wiec podejzewam ze jakakolwiek firma ktora reklamuje sie ze wymienia mionitor (taki dla zwyklego usera) z chocby 1 uszkodzonym subpikselem (gdziekolwiek) wprowadza klienta w blad - no chyba ze ktos ma taka pisemna klauzule w dokumencie gwarancyjnym bo na ustalenia na gembe to bym raczej nie liczyl za bardzo :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 1300 mozesz juz kupic belineę 101570 z matrycą mitsubishi i czasem 9/16ms i zapewniam ze nie ma smuzenia w zadnych grach

No czyli czas reakcji wynosi 25ms, zadna rewelka, obecnie to raczej standard dla nowych LCD. To _TYLKO_ 40fps! Ja kupie LCD jak czas reakcji zejdzie ponizej 16ms->fps osiagnie 60+.

Jak moze nie byc widac smurzenia jak LCD zdolny jest wyswietlic tylko 40-stke, jeszcze raz powtarzam, czekac na 60fpsow na LCD, a wtedy brac!

 

Aha ktos wspomnial o kolorach na LCD, ze niby lepsze -> LOL :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 1300 mozesz juz kupic belineę 101570 z matrycą mitsubishi i czasem 9/16ms i zapewniam ze nie ma smuzenia w zadnych grach

No czyli czas reakcji wynosi 25ms, zadna rewelka, obecnie to raczej standard dla nowych LCD. To _TYLKO_ 40fps! Ja kupie LCD jak czas reakcji zejdzie ponizej 16ms->fps osiagnie 60+.

Jak moze nie byc widac smurzenia jak LCD zdolny jest wyswietlic tylko 40-stke, jeszcze raz powtarzam, czekac na 60fpsow na LCD, a wtedy brac!

 

Aha ktos wspomnial o kolorach na LCD, ze niby lepsze -> LOL :D

Ech...kolejny teoretyk...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbym na 15cali uzytkowej wydal 1300 i jeszcze max 40 fps mial i "lepsze" kolorki, to chyba bym po zyletki siegnol. Za 1600 mozna miec nawet nawet 19" CRT.

Ale czytasz co piszesz ? Max.40klatek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko że przejście z kiepskiego 17 calowego CRT na dobry markowy CRT też daje bardzo dobry efekt więc twoja przesiadka o niczym nie świadczy.

przesiadłeś się pewnie z nienajnowszego monita (tak wnoskuję bo po co zmieniać nowy monit ?) co innego porównanie najnowszego i najlepszego CRT z najnowszym i najlepszym LCD.

a różnica w cenie kolosalna i w grach jednak CRT wychodzi lepiej. do netu, windowsa, office i takich tam powolnych gierek LCD jest lepszy.

Wczoraj kupilem dla znajomej LCD 17" ACER AL716. Tani jak na LCD bo w cenie 15" innych firm. Obraz byl ladny, cieniutki ekranik, wbudowane 2 glosniczki, jednym slowem totalny bajer. Jednakze jesli chodzi o porownanie do CRT to wydaje mi sie ze CRT sa nadal do przodu. Szczegolnie jesli chodzi o kolory, jasrawosc etc. Ja mam 19" VIEWSONICa. W miare dobry ale z pewnoscia nie najlepszy. Za to w tej samej cenie co ten LCD kumpel ma 19" SONY TRINITRON monitor. Jakby porownac ACER LCD 17" do tego SONY to SONY ma znacznie lepszy obraz.

Eee a ja wczoraj kupilem Seicento i dziwie sie ze nie jezdzi jak BMW...

to zapraszam na www.centomania.pl :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...