Skocz do zawartości
Patrykam

Problem z nowym komputerem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na starcie przepraszam jeśli założyłem post w złym dziale ale mam pewien problem.

Otóż dziś zakupiłem podzespoły do swojego nowego komputera. Podłączyłem wszystko, jak mi się zdawało tak jak ma być (oczywiści tylko mi się zdawało), i po podłączeniu do zasilania od strony I/O płyty głównej zauważyłem błysk. Komputer oczywiście się nie uruchomił. Wiec moje pytanie: czy na starcie już mam nowy wydatek w postaci płyty głównej i jakie jest prawdopodobieństwo że któryś z pozostałych podzespołów jest także do wymiany? Z góry dziękuje za odpowiedź i po raz drugi przepraszam za założenie tematu w złym dziale 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozłóż kompa i z instrukcją złóż ponownie - może ruszy

może wywaliło zasilacz [bezpiecznik] a reszta przetrwała [cos gdzieś nie śmierdzi spalienizną?]

jakie części? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz sprobowac na innym zasilaczu, jakis czas temu podlaczajac 1080 ti przez walnieta przejsciowke zasilajaca tez poszla iskra i troche dymu, okazalo sie na szczescie, ze do wymiany byl tylko zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za sugestie, zadzialało ale zauważyłem że dzieje się tak za każdym podłączeniem do prądu tj. Błysk od strony I/O płyty głównej, ktoś może wie jaka jest przyczyna?

31 minut temu, rajtrasink napisał:

jakie części? 

Ryzen 5 3600 

Radeon RX 5700 XT

Chłodzenie SPC Navis Evo 240 Argb

Zasilacz SPC Supremo FM2 650W

Gigabyte B550 Aorus Elite

RAM Patriot Viper 3600 MHz CL 17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...