Skocz do zawartości
Yoddha

[3000] PC bez karty graficznej, gry + praca

Rekomendowane odpowiedzi

Hej forumowicze,

przychodzę do was z prośbą o pomoc w ocenie zestawu, który sobie złożyłem. Kartę graficzną już mam, jest to KFA2 GeForce RTX 3070 EX Gamer 1-Click OC 8GB GDDR6.

1. Procesor - Ryzen 5 3600

2. Płyta główna - ASUS TUF GAMING B550 PLUS WIFI - potrzebuję z wi-fi jako że nie mam możliwości dociągnięcia przewodu, chyba że ktoś może polecić inne rozwiązanie?

3. RAM - Patriot Viper 4 3733MHz CL17

4. Obudowa - Phanteks Eclipse P400S

5. Chłodzenie procesora - Scythe Mugen 5

6. Zasilacz - SilentiumPC Supermo FM2 750W 80 Plus Gold

7. Dysk SSd - Silicon Power 960GB SATA

Możliwe, że przekroczyłem trochę budżet, wolałbym jednak jak najbliżej tych 3000 się zmieścić. Komputer będzie wykorzystywany głównie do gier, nowe tytuły, w rozdzielczości WQHD.

Co sądzicie o tej płycie głównej? Czy będzie dobrym wyborem? A co z dyskiem SSD? Może wymienić na coś od ADATA? Chłodzenie procesora, będzie ok, czy może inna, tańsza alternatywa? Jaką pastę byście polecili? 

Do tego jeszcze wiatraczki x2 BeQuiet Shadow Wings 2 140mm PWM

Co myślicie o takim zestawie? Jest ok? Coś zmienić?

A jeszcze powiem, że najpewniej nie będę kupował w jednym sklepie, tylko tam, gdzie dana część będzie tańsza.

Dzięki za pomoc i pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest ok.

Budę wymieniłbym na większy model, ale tu może być ciężko z budżetem.

SSD - po kolejnym wałku jaki zrobiła adata, czyli podmieniła kontrolery, teraz według mnie najbardziej opłaca się brać 970 Evo, które jest na autorskich kontrolerach i pamięciach samsunga. Fakt, jest drogi, ale coś za coś. Chyba, że chcesz SATA, no to MX 500 od Cruciala.

Pasta, żadne kryonouty i inne wynalazki. MX-4 od Arctica.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, roar.RAR napisał:

Tak to jest ok.

Budę wymieniłbym na większy model, ale tu może być ciężko z budżetem.

SSD - po kolejnym wałku jaki zrobiła adata, czyli podmieniła kontrolery, teraz według mnie najbardziej opłaca się brać 970 Evo, które jest na autorskich kontrolerach i pamięciach samsunga. Fakt, jest drogi, ale coś za coś. Chyba, że chcesz SATA, no to MX 500 od Cruciala.

Pasta, żadne kryonouty i inne wynalazki. MX-4 od Arctica.

Pod M2 mam jakiś SSD z laptopa, więc tylko pod SATA szukam w tej chwili.

Co do obudowy, mniej więcej w tym przedziale cenowym, do 400 zł, coś byś polecił? Okna nie potrzebuje, komputer i tak będzie stał na podłodze.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Yoddha napisał:

Pod M2 mam jakiś SSD z laptopa, więc tylko pod SATA szukam w tej chwili.

Co do obudowy, mniej więcej w tym przedziale cenowym, do 400 zł, coś byś polecił? Okna nie potrzebuje, komputer i tak będzie stał na podłodze.

 

Świecidełek nie potrzebujesz? To tutaj ci wystarczy Signum SG7V - spora obudowa, która ma na przodzie siatkę z meshu i na topie. Całkiem dobrze wykonana i dobrze idzie zaaranżować kable. Na plus od razu 4 wentylatory (3 wlotowe na froncie, 1 wylot) https://www.x-kom.pl/p/546564-obudowa-do-komputera-silentiumpc-signum-sg7v-tg.html

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój zestaw sporo przekroczy 3k. Jeżeli chcesz na AMD do 3k https://www.x-kom.pl/lista/sx5q9errk

  • SilentiumPC Fera 3 120mm
  • G.SKILL 16GB (2x8GB) 3000MHz CL16 Aegis
  • SilentiumPC Supremo FM2 650W 80 Plus Gold
  • AMD Ryzen 5 3600
  • MSI B450 GAMING PLUS MAX
  • Kingston 1TB M.2 PCIe NVMe A2000
  • SilentiumPC Regnum RG6V TG Pure Black

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...