Skocz do zawartości
manqus

I5 10600k vs i7 10700k

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Proszę o opinie na temat takiego zestawu.

1. Obudowa Be quiet 500 dx

2. Dysk WD 500 nvme m.2

3. Ram Kingstone 16gb 3600 mhz 

4. Płyta MSI z490 Pro

5. I5 10600k lub i7 10700k

6. Grafika integra (chwiliwo dopóki ceny nie spadną)

7. chłodzenie fortis lub grandis. Biorę też pod uwagę chłodzenie wodne SPC navis,'

8. Zasilacz SPC 700W M3 lub System Power 9 600W  be quiet

 

Zastosowanie praca biurowa oraz gry, nie przewiduje większego upgradu przez kilka lat. Najwyżej będzie dokupione / wymieniane GPU. Czy warto dopłacać ok 500zł to i7? Czy fortis da radę z i5? Czy lepiej inwestować w mocniejszy zasilacz? GPU dokupie raczej średniej klasy 2060/5600xt może rtx 30xx.
Budżet i tak naciągniety.

Dodam, że monitor będzie 32", 2k, 144 hz.

Edytowane przez manqus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praca biurowa - tu nie wiele mi mówi.

Przede wszystkim zasilacz  - tu bym nie oszczędzał i brał minimum Supremo FM2 650W.

Jako posiadacz i5 10600K mogę powiedzieć, że to dla mnie jest procesor kompletny, ale ja na komputerze tylko gram. Wszystko zależy co robisz na kompie i czy ci te 6 rdzeni i 12 wątków nie wystarczy.

Dobry zasilacz do podstawa, tym bardziej jak chcesz pakować mocne GPU później. Bo nie sądzę, że później będziesz chciał wymieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, roar.RAR napisał:

Praca biurowa - tu nie wiele mi mówi.

Przede wszystkim zasilacz  - tu bym nie oszczędzał i brał minimum Supremo FM2 650W.

Jako posiadacz i5 10600K mogę powiedzieć, że to dla mnie jest procesor kompletny, ale ja na komputerze tylko gram. Wszystko zależy co robisz na kompie i czy ci te 6 rdzeni i 12 wątków nie wystarczy.

Dobry zasilacz do podstawa, tym bardziej jak chcesz pakować mocne GPU później. Bo nie sądzę, że później będziesz chciał wymieniać.

Uważasz, że warto dopłacać do certyfikatu GOLD. Masz i5, kręcisz? Jaki cooler używasz, ja rozważam grandis i fortis. Ogólnie praca biurowa excel, word, konferencje nic nadzwyczajnego, ale multitasking minimalny musi być.
Gry 1440p raczej stare tytuły, skupiam się obecnie na emulatorze yuzu i na tym mi zależy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.11.2020 o 23:22, manqus napisał:

Dodam, że monitor będzie 32", 2k, 144 hz.

Do samych gier wystarczy rdzeni 6/6 wątków.

W twojej sytuacji gdy korzystasz sporadycznie z programów 10600 jest ponadto.

Zasilacz wybierz Golda 500/550W który wystarczy ci z zapasem przy obecnej konfiguracji oraz z kartą pokroju RTX 2070/80S.Chyba że będziesz celował w 30xx to bierz golda 750W.

W każdej konfiguracji monitor twój i karta graficzna będzie ważniejsza od wybranego procka,chyba że grał byś w 1080p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, manqus napisał:

Uważasz, że warto dopłacać do certyfikatu GOLD. Masz i5, kręcisz? Jaki cooler używasz, ja rozważam grandis i fortis. Ogólnie praca biurowa excel, word, konferencje nic nadzwyczajnego, ale multitasking minimalny musi być.
Gry 1440p raczej stare tytuły, skupiam się obecnie na emulatorze yuzu i na tym mi zależy.

Tak, mam i5 10600k - na razie nie kręcona, bo moje chłodzenie to chyba pierwszy sprattan od SPC czyli HE 924, no antyk ? Później planuje go posadzić na Freezer 360 i kręcić na 5GHz. Ale najpierw muszę wymienić GPU, bo aktualnie mam RX570 ze zrobionym OC, ale to jest nic pod takiego proca...

 

Pod taki multitasking jak Twój, to spokojnie i5 wystarczy. Do tego jakieś szybkie ramki, minimum 3600 Mhz i później jakiś RTX 2070 i w grach przy 1440p masz spokojnie stabilne 90 FPS, oczywiście w grach ? A pod teamsy czy inne excele, to na spokojnie.

A jeśli chodzi o dopłacanie do golda - to tak na prawdę jest twoje bezpieczeństwo i wydany hajs. Np Supremo w tej cenie co jest, to solidna i stabilna konstrukcja. Ja mam kompa na biurku i jest cisza. Tym bardziej jak chcesz pod tę i5 pakować coś pokroju Ampere/Big Navi, to tu bym nie oszczędzał.


A co do chłodzenia :

- Fortis/ Fera albo Freezer 34 - mega wydajne, ale niekoniecznie ciche..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, roar.RAR napisał:

Tak, mam i5 10600k - na razie nie kręcona, bo moje chłodzenie to chyba pierwszy sprattan od SPC czyli HE 924, no antyk ? Później planuje go posadzić na Freezer 360 i kręcić na 5GHz. Ale najpierw muszę wymienić GPU, bo aktualnie mam RX570 ze zrobionym OC, ale to jest nic pod takiego proca...

 

Pod taki multitasking jak Twój, to spokojnie i5 wystarczy. Do tego jakieś szybkie ramki, minimum 3600 Mhz i później jakiś RTX 2070 i w grach przy 1440p masz spokojnie stabilne 90 FPS, oczywiście w grach ? A pod teamsy czy inne excele, to na spokojnie.

A jeśli chodzi o dopłacanie do golda - to tak na prawdę jest twoje bezpieczeństwo i wydany hajs. Np Supremo w tej cenie co jest, to solidna i stabilna konstrukcja. Ja mam kompa na biurku i jest cisza. Tym bardziej jak chcesz pod tę i5 pakować coś pokroju Ampere/Big Navi, to tu bym nie oszczędzał.


A co do chłodzenia :

- Fortis/ Fera albo Freezer 34 - mega wydajne, ale niekoniecznie ciche..

Warto dopłacić do Grandisa? Jeszcze korci mnie i7 ? Wymianiam platformę 1150 starego haswella i5 4670k, przy forisie raczej skromny OC 4,4Ghz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I7 10700f to koszt ok. 1370 zł za 1.5k można już wersja z K dorwać. Do tego mam płytę na oku msi z490 pro lub Asus z490 prime. Chłodzenie wezmę pod uwagę, ogólnie na spc nie narzekam na stosunek wydajność - cena. Dokładać można bez końca i ciagle coś zmieniać, dzięki za kilka trafnych uwag 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Breaky83 napisał:

jeśli gdziekolwiek widziałeś i7 10700K lub KF w tej cenie to bierz i się nie zastanawiaj najtaniej na polskim rynku z mojej orientacji dostaniesz go za 1600 zł (1500 to może netto). Co do płyt głównych, szukał bym czegoś do 700 zł , więc płyty podane przez Ciebie są wporządku.  Pozdrawiam ?

Cena się zgadza 1.5k znajomy chce odstąpić zakupił na bf. Dopłata z 450zł do i7, w sumie w tej cenie 5600x jest,...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Breaky83 napisał:

Nie warto tym bardziej, że jak chcesz chłodzenie 2 wieżowe to masz obecnie w świetnej cenie:

https://sklep.hard-pc.pl/p9203,chlodzenie-gelid-phantom-cc-phantom-01-a.html

Będzie pasować? W opisie mamy: 

Cytat

Komaptybilność:
-Intel Socket 775, 1150, 1151, 1155, 1156, 1366 & 2011 (do 2011 zapinka sprzedawana osobno)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...