Skocz do zawartości
SiDsid

Niespodziewana obszerna lista w menadżerze urządzeń

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, dotąd jak instalowałem Windows 10 Pro na czysto, z pendrive i po czystej instalacji wchodziłem w menadżer urządzeń to Windows automatycznie znajdywał wszystko z wyjątkiem sterownika do WiFi, który instalowałem ręcznie, pobierając ze strony producenta. Kiedy miesiąc temu zainstalowałem Windows na czysto pojawiła się bardzo obszerna lista nierozpoznanych urządzeń. Dziś po kolejnym formacie jest tak samo. Co może być przyczyną nagłej zmiany sytuacji? Czy Microsoft usunął sterowniki starszych urządzeń z nowszych buildów systemu? Skąd mam teraz wiedzieć co mam zainstalować, żeby nie instalować na ślepo? Kiedy wejdę w Windows update i w aktualizacje opcjonalne to mam kilkadziesiąt pozycji, podczas gdy w przeszłości miałem maksymalnie kilka i zwykle dotyczyły one myszki, zewnętrznego dysku etc.

Mój komputer:
Intel® Core™ i7-5820K Processor (15M Cache, up to 3.60 GHz)
Scythe Mugen Max  SCMGD-1000
Asus X99 Deluxe
Corsair Vengeance® LPX 32GB (4x8GB) DDR4 DRAM 2400MHz C14 Memory Kit (14-16-16-31)
Asus RTX 2080
Corsair AX860i Digital ATX CP-9020037-EU

Czy ktoś więc skąd te zmiany i jak rozwiązać tę sytuację? W zwyczaju miałem nie instalować zbędnego śmiecia, żeby nie psuć funkcjonowania czystego systemu, a tu taki kłopot. Będę wdzięczny za sugestie pomocy. Komputer jest z 2014 roku 

Adnotacja 2020-12-12 132916.png

Zrzut ekranu 2020-12-12 140440.png

Zrzut ekranu 2020-12-12 140500.png

Zrzut ekranu 2020-12-12 140521.png

Zrzut ekranu 2020-12-12 140538.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...