Skocz do zawartości
roxmarkus

plyta + proc + ram + NVMe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Proszę o podpowiedz co kupić, potrzeba taka jak w tytule. W zasadzie najbardziej zależy  mi na dysku NVMe.

Obecny komp którego posiadam ma już swoje lata swietlnosci za sobą (LGA775, sata II) - nic nie wymyśle aby go przyspieszyć, ssd niewiele pomógł ze względu na SATA II. Jako , ze mam xenona x5460 to nie moge win10 zainstalowac, dalej siedze na 7. Generalnie w technologi komputerowej zatrzymałem się około 5 lat wstecz, nie miałem potrzeby interesować się trendami/nowinkami.
W nowe gry nie gram specjalnie wiec mi nie zależy na wydajności,  aczkolwiek miło byłoby Wiedzmina 3 odpalić.
Zależy mi na szybkości działania w codziennym użytkowaniu (internety, obróbka video, programy do projektowania/konstruowania), myślę o używanych podzespołach tylko nie orientuje się do końca jako to jest ze standardem NVMe. 
Ze starego kompa zostanie mi GTX660 i nowy zasilacz Silenium VERO2 500Watt (stary jakiś czas temu odmówił posłuszeństwa) oraz hdd. Sdd włoże do laptopa żony gdzie jest standard SATA III więc tam różnice odczujemy.
Jakieś sugestie/propozycje mile widziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukałbym używanego 2700x, którego bym zapakował na b450 gaming plus. Do tego szybkie ramy, jakieś 3600Mhz - zasadnicze pytanie, 16 gb ci starczy?

Co do dysku, tu jeżeli chodzi o NVME brałbym Samunga 970 Evo - dysk na ich autorskich kontrolerach i kościach. Tu raczej Samsung nie zrobi jak Adata czy PNY i nie podmienią po ciuchu kontrolerów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jest jakiś określony budżet ?

 

  

3 godziny temu, roar.RAR napisał:

Poszukałbym używanego 2700x, którego bym zapakował na b450 gaming plus. Do tego szybkie ramy, jakieś 3600Mhz - zasadnicze pytanie, 16 gb ci starczy?

Co do dysku, tu jeżeli chodzi o NVME brałbym Samunga 970 Evo - dysk na ich autorskich kontrolerach i kościach. Tu raczej Samsung nie zrobi jak Adata czy PNY i nie podmienią po ciuchu kontrolerów.

nie zrobisz 3600mhz na 2700x (ram)

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za zainteresowanie,

Budzet to powiem szczerze im mniej tym lepiej.
Jak patrze na segment gier to wg mnie jedyne rozsadne rozwiazanie w obecnych czasach to geforcenow. 
Obrobke wideo jaka prowadze to filmiki krecone na gopro. w Jakosci FHD 120kl / 4k. I tutaj mam problem bo jedyny program ktory jako tako daje rade na moim obecnym kompie to firmowy gopro. Zabawa np w DaVinci Resolve jest w zasadzie nie możliwa. To nie jest obrobka profesjonalna - zajmuje sie tym hobbystycznie. Ale chcialbym aby plynnie to dzialalo. I powiedzmy, ze ten punkt jest wyznacznikiem.
Autocady itp. daja rade na obecnym sprzecie wiec na nowym powinny bez problemu pociagnac.

Poczytalem troche i mam dylemat.

-Intel Core i3-10100F vs Ryzen5 2600/Ryzen 3 3100
-plyta rozawazam 2 opcje: po taniosci np ASRock B450M-HDV R4 + karta dźwiękowa  z s/PDIF  lub  plyta z zintegrowana karta dzwiekowa z s/PDIF np ASRock B450M STEEL LEGEND  - wyglada mi ze korzystniej cenowo wyjdzie jednak opcja nr 2
- ram 16Gb 3200 ? ,
- NVME zapewne za radą : "NVME brałbym Samunga 970 Evo" - chociaz jak tak czytam to sie zastanawiam czy odczuje/zauwaze roznice miedzy NVME a SATA III

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...