Jump to content
lemosv

Zestaw komputerowy do Adobe.

Recommended Posts

Witam, potrzebuję złożyć dość dość dobry sprzęt za dobre pieniądze, głównie pod pakiet Adobe Ps , Ai w porywach Blender. Raczej na architekturze intela niż Ryzena z tego że póki co Ps i Ai korzystają tylko z 4 rdzeni więc max taktowanie ma znaczenie. Myślę o co najmniej i7-10700k lub i9-10850k. Co do GPU myślę ze tu się nie trzeba porywać na jakieś mocne. RAM 32GB. Dysk M.2 na programy i system. I jakiś ssd 500GB styknie. Bo reszta to dyski sieciowe. Nie mam pojęcia jakie mobo (raczej procek nie będzie kręcony) i jaki zasilacz. Doradzicie coś? Może ktoś ma jakąś swoją puszkę do polecenia?

Co do budżetu tu dość elastycznie, ale wolałbym nie przesadzać z kasą. Wiem że są stacje robocze za 13-20 tys z grafikami Quadro, jednak u mnie by się to marnowało. 

Dzięki!

Edited by lemosv

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli nie planujesz oc, to nie trzeba kupować jakiejś wyczesanej płyty. Tutaj takie minimum to Z490 A Pro. Pamięci RAM : tutaj bym dał vipery steel. Dokładnie ten model co ma 4100mhz taktowania. Z racji tego, że to są kości na b-die, tutaj proponowałbym obniżyć CL. Dysk - jeżeli zależy ci na prędkościach, to tutaj bym brał 970 Evo Plus.

Generalnie, największym problemem jest dostępność karty graficznej i po prostu nie ma z czego wybierać. Chcesz kupić nowe, czy przekładasz ze starego pc?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...


Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...