Skocz do zawartości
DreamFeedin'

Artefakty RDR2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tworzę ten temat gdyż chciałbym się poradzić na temat problemu z artefaktami, które ostatnio pojawiły się u mnie w Red Dead Redemption 2. Artefakty te objawiają się dynamicznie przemieszczającymi się pikselami w  formie "ziarna" w kolorze czerni oraz brązu jedynie na teksturach twarzy oraz skóry rąk/nóg postaci w grze. Sama grafika i tekstury świata/otoczenia a nawet ubrań na postaciach renderują się poprawnie bez ww.  artefaktów. Problem ten pojawia się jedynie w RDR2, testowałem kilka produkcji (Wiedźmin 3, Batllefield 1, Call od Duty: Warzone, Cyberpunk 2077, CS:GO, Valorant) i w żadnej z wymienionych nie ma żadnych artefaktów, spadków płynności, błędów. W systemie również nigdy nie zauważyłem podobnego zjawiska. Wysłałem już zgłoszenie do rockstar support jednak w  dalszym ciągu czekam na odpowiedź. Czy jest możliwe ze moje GPU (Palit GameRock GTX 1080) już dokonuje swojego żywota ( zostało mi 2 miesiące gwarancji - przypadek? :D) ?

Dziwi mnie fakt, iż jedynie w tym tytule pojawiają się takie problemy, na logikę problem dotyczy stricte samej gry lecz sam efekt jest na tyle nietypowy, że zacząłem się poważnie zastanawiać czy to nie problem karty graficznej.

 

Specyfikacja:

cpu: Intel i7 8700k

chłodzenie: BeQuiet! DarkRock3

gpu: Palit GameRock Geforce GTX 1080 8GB

płyta główna: MSI Tomahawk z370

pamięć RAM: 2 x  G.Skill Aegis, DDR4, 8GB,3000MHz, CL16  

zasilacz: Silentium Vero M2 Bronze 600W

obudowa: Be Quiet! Silent Pure Base 600

dysk SSD1: ADATA 512GB M.2 PCIe NVMe XPG GAMMIX S11 Pro

dysk SSD2: Silicon Power Ace A55 256GB SATA3

 

Pozdrawiam.

 

PS

Moja dziewczyna jak to zobaczyła powiedziała że to pewnie roje much w grze ? ...  ale chyba jednak nie ?

Skrycie liczę na źle wyrenderowane muchy, bo chyba w tym momencie nie mamy  najlepszego okresu na wymiane GPU...

Edytowane przez DreamFeedin'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat do kosza...

Problem zażegnany po przełączeniu na DX12. Rockstar musiał coś zepsuć przy ostatniej aktualizacji gdyż problem istnieje wyłącznie po przełączeniu na Vulcan.( Grałem rok na Vulcanie ze względu na lepszą wydajność).Niedawno wróciłem do gry a tu takie kwiatki. Przepraszam za zamieszanie i proszę o przeniesienie tematu do kosza.

Pozdrawiam.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...