Skocz do zawartości
Elmer

Zalman CNPS7000A !!!

Rekomendowane odpowiedzi

Czas realizacji zamowienia ok. 14dni. :(

Ci goscie z siriusa dostali pewnie cynk z discotecha, ze zalmany pojawia sie juz niedlugo i zaczeli przyjmowac zamowienia nie widzac jeszcze coolerkow.

Wg. przedstawiciela discotecha maja byc miedzy 15-20 sierpnia; dni po 2 dacie sa wg. mnie b prawdopodobne. Aha, cena jak widzimy bedzie ta sama, czyli discotech robi promocje :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jade na coppershimie TT ale nie wersji 2.0. Mam jeszcze starą (pod Athlona XP oczywiście wersją) ale podkleiłem w jednym miejscu mostki na procku taśmą klejącą i jest ok nic nie zwiera :) A copper i tak jest cieńszy niż wystający rdzeń procka - sprawdzałem z tym 2.0 i było to samo - nie wiem może mój procek jest jakiś nie wymiarowy . :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz. 

Jak bedzie mi cokolwiek stykalo sie z CS Rev.2 to chyba od razu to zeszlifuje i nie bede sie bawil w tasiemki. 

1 iglak i po sprawie ;)

Hehe ja byłem bardziej leniwy i miałem akurat taśmę pod ręką - to miała być taka prowizorka na chwile a sumie zostało na stałe :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qrde na moim winfascie tez za chu... sie nie zmieści trzeba bedzie pilować niestety :(, chyba co o tym sadzicie ? ----> http://www.leadtek.com/motherboard/image/w...cr18dpro_2s.jpg chyba ze po skosie pojade tak jak Raptor .... sam nie wiem

 

P.S. qrde jak zpiłuje to wtedy trace możliwość zamontowania go do athlona 64 ... tam jest mocowanie na te 2 zewnetrzne dziurki :( juz sam nie wiem ... a co z tymi zapinkami do bloków o ktorych wspominał fumfel ? A poza tym można sie z gośćmi z discotehu umówić że jak nie bedzie pasował żeby go odesłać ? (tzn. przed spiłowanie clipa !)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qrde ja nie wiem juz sam jezeli bede musiał dopłacić do Asusa mniej niż 100 zł to biore Asusa .... u mnie na Leadteku jest oficial 333 ;) a mam stable 211 .... powyżej juz nie przechodzi prime'a .. wiec od asusa oczekiwałbym coś ok 220 .... bo na abicie ponoc spokojnie jest 230 wiec 220 na Asusa powinno być w porzo. Mi wiecej niz 220 nie potrzba chociaż bede walczył o 233 albo na Asusie albo na leadteku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ci kolesie z Zalmana to chyba po pijaku ta liste robili ;)

Twierdza, ze np. Abit NF7 Rev.2 nie ma dziurek wokol socketa :!:

Tak w ogole to we wszystkich recenzjach gdzie podstawa byl Asus coolerek pasowac cacy, wiec nie ma sie czym przejmowac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qrde ciezko bedzie wymienic moje mobo :/ w sklepie pewnie bede musiał dopłacić z 150 zł (cena Winfasta ok 520 zł a Asusa ~580 zł więc powinno być ok 100 zł ale jak znam zycie beda chcieli na tej transakcji zarobić wiec 150 zł jak w morde strzelił ....) musze pogadać jutro ze sprzedawcą :D moze sie uda a jak nie to bede kombinował na moim mobo ---> http://www.leadtek.com/motherboard/image/w...cr18dpro_2s.jpg Elmer dam rade założyć czy pilnik bedzie musiał pójść w ruch ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Talkie same tylko ze ja bede musiał z dwóch stron zapinke potraktować :? więc raczej chyba dopłace do ASUSA ale tak jak juz mówiłem z gościem musze sie dogadać ile ... jezeli bedzie rozsądna cena - na własnie ale jaka jest rozsądna ? do 100 zł ? - to wtedy wymienie.... a zalmanka zamówie we wrzesniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga uwaga oto depesza do wszystkich :P - moim zadniem PIŁOWAĆ PIŁOWAĆ i JESZCZE RAZ PIŁOWAĆ. Zmiana płyty na inną mija się z celem. Masz dziury piłujesz, nie masz dziurek zmieniasz płytę.

 

Przemyślałem ostatnio sprawę odnośnie tego dlaczego zalman napisał że abit nie ma dziurek. Powinno być że odległości wookół socketa nie są spełnione - dodatkowa rubryka. Jeżeli uważnie czytaliście moje wcześniejsze wypociny to wiecie że musiałem odwrotnie zamontować te ich podpórki (to co się przykręca do płyty głównej) i przez to cooler jest przesunięty trochę w prawo (2 mm ale zawsze coś) czyli nie jest umieszczony idealnie centralnie na procku (bardzo możliwe że przez to mam wyższą temperaturę o 1 góra 2C). Zalman z założenia jest perfekcjonistą i jeżeli coś nie pasuje idealnie to znaczy że nie pasuje wogle - wychodze z takiego założenia i stąd to nieprozumienie z abitem :) (ale ja tego zalmna bronie ostatnio :P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na siriusie juz go mozna zamawiac  :) ale nie wiem czy ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> Alcu czy Cu  8O

CU of course!!!

jest sens doplacac 30zl do temperatury nizszej o 2 stopnie? :F

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popierdzieliło ich w tym sklepie ... Gość mi wyjechał że jak dam swą plytke (uzywana 5 msc-y) to musze dopłacić 400 zł no ja nie moge .... :evil: qrde a zalman powinien sprzedawać takie zapoinki oddzielnie ! Albo dawać dwie. Mam ich w [gluteus maximus] - przypiłuje albo bede kombinował coś ala Raptor .... Kto sie dobrze zna na angielskim ? Może by tak wysłać meila do Zalmana z pytaniem czy nie można takich zapinek dokupić ? A niech ktoś jeszcze sprawdzi czy mozna uzyc do tego zapinki do bloku ? Tomek podaj mi odległość kondesatorów (tak to sie zwie ? :D) od socketa na tym Abicie..... a i jeszcze srednice zapinki. Czy zapinka jest na połowie socketu ? bo qrde możliwe że go wcisne bez piłowania :) bo u mnie jest inaczej niz na zdjeciu które pokazywałem ktoś mi zapierdzielił 2 kondensatory i mam luke w srodku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek24 co do asusa to zdecydowalem sie na niego z powodu 3letniej gwarancji.

Mialem plyte MSI, ktora miala zaledwie 2 letnia gware, i zdechla mi po 2,5 roku :( Zmuszony bylem kupic wtedy ECS-a ze wzgledu na brak srodkow. Wole miec spokoj o 1 rok dluzej.

BTW komp ma byc stabilny jak skala oraz noiseless i z zalozenia nie bedzie krecony.

 

cr4shh 30zl to pryszcz w porownaniu z cena tego zalmana, a cala podstawa z Cu jest o wiele lepsza (przynajmniej cieplo odprowadzane jest rownomiernie z calej powierzchni ukladu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze co do tego asusa. Moim zdaniem to cieńka płyta jeżeli chodzi o O/C, lepiej już pomyślcie nad epoxem.

Taa ? a może powiesz mi ze Winfast jest dobrą płytą do o/c ?

Chociaż qrde ja mam 211 stabilnie na A2 a goście na A3 pojechali do 250 na WC + peltier...

 

Odnośnie zalmana jak przypiłuje to jak później założe go na socketa pod athlona 64 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FatboY bedziesz musial spawac zapinke, chyba ze odwazysz sie ja skleic jakims super-hiper klejem ;)

Pisalem juz o tym, ze AMD zaczyna jakies szopki odwalac z Socketem. Nie moga sie zdecydowac, czy bedzie S754 czy S939/940. Oby AMD nie szlo w slady Intela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno najwyzej poźniej zespawam .... albo zrobie sobie nową (chociaz watpie w to) tylko jak to zespawać ? bo qrde są małe elektrody(sam nie wiem czy tak to sie nazywa ale wiecie chyba o co mi biega ?) ? Bo dużą to niedokładnie będzie .... A kiedy ten Zalman w Discotechu ? Wersja A ofcorz :)

 

Albo trzeba poczekać Zalman Wymiśji wersję "B" Tak jak ktoś wcześniej o tym wspominał :D No to niech Źmoć będzie z nami :wink: :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FatboY oficjalny przedstawiciel DiscoTechu twierdzil, ze te zalmany beda miedze 15 a 20 sierpnia :!:

Wg. mnie beda, ale w kartonach w magazynie. Cos mi sie wydaje, ze niezbyt sie kwapia do tego by zaczac sprzedawac to cudo i sprawic bysmy dozyli poznej starosci z wysmienitym sluchem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cr4shh przy wersji Al-Cu i tak trzeba robic to samo, bo waga coolera przekracza dopuszczalne obciazenie socketa o prawie 50%.

Mozez czepiac coolery sama zapinka do 300g, a ten zalman wazy 445g :!:

BTW zalman nie dostarcza zapinki, ktora umozliwialaby zamocowanie go na samym sockecie.

Wyjecie plyty to nie problem. Pamietaj tylko o dystansach podczas wkladania plyty z powrotem (jesli na prawde nie umiesz, to w kazdym sklepie ci zaloza (za 20zl). Tylko musisz znac goscia co to bedzie montowal. Ja mam szczescie i w sklepie w ktorym sie zaopatruje jest odpowiedni spec, wiec zapraszam do Wejherowa ;) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ejj cr4shh zrób tak jak to raptor zrobił czyli podłóż te blaszki i po kłopocie ... albo spiłuj clipa (ja tak chyba zrobie :?)

 

Elmer .... tego zalmana nie doczepia sie do socketa ... wiec nie przekrasza dopuszczalnej wagi :) Bo on sie trzyma plyty a nigdzie nie pisze ile max ona moze utrzymać :D Na stronie Zalmana pisze tylko zeby uważać przy transporcie .... czyli nie trząść kompem etc .... Tomek napisz do discotechu czy mogli by sprowadzić zapinki do tych zalmanów ? (te co trzeba pilować)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...