Skocz do zawartości
Gość

Dobór ramu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuję pomocy w doborze ramu do i3 10100 na płycie asus PRIME B460M-A

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starczy jakieś 2 666 mhz z sensownym CL np. Kingston Predator 8 GB DDR4 2666 mhz CL13 za 219 zł , ew. zestaw 2x8GB za 389 zł ew. Goodram IRDM X 2x8GB DDR4 2666 mhz CL16 za 327 zł .

Alternatywnie ram z taktowaniem 3 000+ mhz i ustawić najniższy CL jaki się da przy 2 666 mhz ,płyta i tak spowolni szybsze ramy do 2 666 mhz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się właśnie nad tymi Goodram IRDM X 2x8GB DDR4 2666 mhz CL16 ale nie wiedziałem czy je brać bo nie ma ich na liście wsparcia producenta płyty, tak samo jak nad Crucial BallistiX 16GB (2x8GB) DDR4 3000MHz CL15 tylko że crucial to UDIMM a dla mnie laika który nie za bardzo wie które lepsze to jest po prostu kłopot

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się listami wsparcia , to tylko teoria - w praktyce inny ram też będzie działać .

Chyba że mówimy o konstrukcji która ma swoje lata vs. nowy ram o dużej pojemności w jednej kości czy konkretna platforma i ram o wysokim taktowaniu i w zestawach po 4 moduły .

Opcja z kupnem ramu 3000 mhz / 3200 mhz też jest dobra , w podobnej cenie co ten Goodram jest ram 3 200 mhz CL16 , na 2 666 mhz powinny działać z niższym CL - może nawet do CL13 da się zejść .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DIMM to ogólna nazwa typu pamięci RAM .

UDIMM to pamięci nie buforowane , nic nie pośredniczy w przekazywazywaniu sygnałów między kościami ram a modułem I/O ( modułem kontrolującym ) .

W zasadzie jedyny spotykany w komputerach stacjonarnych typ ramu , laptopy mają pamięć typu SO-DIMM , w serwerach natomiast stosuje się pamięci RDDIMM i LRDIMM .

PS. Zmień tytuł tematu bo jest mylący czy nawet podpada pod nieregulaminowy tytuł .

 

Edytowane przez reyden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Grzegorz17 napisał:

Zastanawiałem się właśnie nad tymi Goodram IRDM X 2x8GB DDR4 2666 mhz CL16 ale nie wiedziałem czy je brać bo nie ma ich na liście wsparcia producenta płyty, tak samo jak nad Crucial BallistiX 16GB (2x8GB) DDR4 3000MHz CL15 tylko że crucial to UDIMM a dla mnie laika który nie za bardzo wie które lepsze to jest po prostu kłopot

cl 16 to bardzo kiepsko, jesli grasz to warto doplacic do nizszego cl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...