Skocz do zawartości
yendrek

Nokia 7 plus - dziwny bootloop po fabrycznych

Rekomendowane odpowiedzi

Heya,

Ostatnio chciałem oddać mamie moją nokię 7 plus, a że nie chciało mi się czyścić jej z moich aplikacji i ustawień, wykonałem reset fabryczny i... kicha. Telefon owszem, wstał, wykonałem wszystkie ustawienia początkowe, ale potem kilkanaście sekund po odblokowaniu ekranu najpierw dostaje zwiechy, a potem restartuje się. I tak do ukichanej śmierci - jest włączony i działa, nawet mogę odebrać na nim połączenie telefoniczne, albo odebrać sms'a i nawet przeczytać jeśli zdążę przed zwiechą. Jak tylko odblokuję ekran - po kilkunastu sekundach zwiecha, freez i reboot. Przez te kilkanaście sekund można go używać jak gdyby nigdy nic.

Poczytałem w necie, co niektórzy podejrzewają uszkodzenie przycisku "power" albo zasilania na płycie głównej. Ale telefon nie wykazuje takich objawów jak np grzanie się, czy nieprzerwany - rzekł bym klasyczny - bootloop. Co prawda przed pierwszym resetem słuchawka trochę się grzała i przycinała, ale włączyłem ją po długiej przerwie i podładowaniu (bateria była tak rozładowana, że nie można było włączyć telefonu) więc przyjąłem, że ostro ciągnie przez wifi aktualizacje. Przed tym nieszczęsnym resetem podczas aktualizacji telefon też trochę się grzał,  więc nie uznałem tego za niepokojące. Z kolei o przycinkach trudno coś powiedzieć - podczas aktualizacji nie korzystałem z telefonu.

Znów więc poczytałem i niektórym userom nokii 7 plus bootloop robił się po wgraniu jakichś aktualizacji. Zainstalowałem więc podobno oryginalny rom androida 10 na nokię 7 plus, ale po instalacji i konfiguracji początkowej słuchawka zachowywała się identycznie: odblokowanie, freez, boot. W akcie desperacji kupiłem jakiś starter i zainstalowałem go podejrzewając, że bez karty sim coś się pierniczy przy resecie fabrycznym i/lub podczas ustawień. Włożyłem sim, ciach andka 10, fabryczne, skonfigurowałem co trzeba, w tym konto google i wifi do automatycznych aktualizacji, ale to nic nie dało, wciąż odblokowanie-freez-boot. Nie wiem, czy telefon ciągnie jakieś aktualizacje - na ekranie blokady nie widać tego, a jak odblokuję - wiadomo co.

Ma ktoś jakiś pomysł, co tu się stało i jak sobie z tym poradzić? Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...