Skocz do zawartości
nethan123

Laptop do 3 tyś

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szukam laptopa do 3 tyś zł. a niezbyt siedzę w tym temacie. Laptop służyłby mi jako drugi komputer w sytuacjach kiedy nie mam dostępu do PC, głównie do korzystania z AutoCada, Ms office i okazyjnie do zagrania w lola. Niestety 3k to maksymalna kwota jaką jestem w stanie wydać. Zależy mi na tym żeby laptop był stosunkowo lekki oraz smukły.  Co moglibyście mi polecić? Co sądzicie o tym:  https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/asus-laptop-d513-r7-16gb-512ssd-no-os_1.bhtml?fbclid=IwAR3Tf6Cn9aGm1wAhXCHviV2N0ZogGcm4IZ38I0UoM6e9tuvbjz6Yggek9UE [ za 2900]? Z góry dziękuję za każdą opinię/komentarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten laptop za 2900zł to bardzo dobra propozycja, ale pamiętaj, że jeśli pracujesz na projektach w 3D będzie brakować Ci dedykowanej grafiki. Ryzeny z literą U to modele nikonapięciowe, które pozwalają na dłuższą pracę na baterii kosztem wydajności.

Jeśli potrzebowałbyś czegoś z GPU to najrozsądniejszym wyborem będzie wybór takiego Legiona. Tutaj GPU to nie potwór wydajności, ale jako sprzęt do pracy w terenie się nada. To nie jest ultralekki laptop, ale w zamian za to dostajesz bardzo wydajny system chłodzenia.
https://www.x-kom.pl/p/576640-notebook-laptop-156-lenovo-legion-y540-15-i5-9300hf-16gb-512-gtx1650.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Stever napisał:

Z systemem czy bez? Pod względem ceny 

Lenovo IdeaPad Gaming 3-15 R5/8GB/256 GTX1650Ti 120Hz
Budżetowy model, lecz ciężko coś wydajniejszego będzie dostać.

Ja bym pozostała przy tym Idea Padzie @nethan123z tym, że myślę, że na start korzystniej by było wziąć więcej pamięci RAM. Zamiast 8GB wzięłabym 16 GB. Jeśli chodzi o dysk to kwestia bardzo indywidualna. Niektórym wystarczy 256 GB inni potrzebują 500 GB lub nawet 1 TB. W przypadku RAM' u jeśli chodzi o programy i gry gdy masz zapas RAM' u zarówno programy jak i gry powinny pobierać z dysku ciut mniej pamięci użytkowej stąd też moja sugestia. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Stever napisał:

Ram czy dysk może rozbudować zawsze, konfiguracji nie wymieni

 

Wiem 😉 Chodziło mi o to, że na stronie X-kom ma konfigurator i może sobie wziąć od razu 16 GB zamiast 8 GB. W cenie 150 zł więcej moim zdaniem nie jest to aż tak dużo. Dysk natomiast tak jak powiedziałam - kwestia indywidualna.

Edytowane przez 110597

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...